Soli Deo – koncert chóru

W niedzielne popołudnie 8 stycznia 2017 roku w naszym kościele gościliśmy chór Soli Deo. Chór pod dyrekcją pani Józefy Łuszczyńskiej zaprezentował przepiękne kolędy oraz inne utwory związane z tematyką bożonarodzeniową. Pomimo ujemnej temperatury na dworze atmosfera wewnątrz kościoła była bardzo gorąca. Podziwiając perfekcyjne przygotowanie i wysoki poziom artystyczny poszczególnych członków zespołu, można było cicho pomarzyć, aby i w naszej parafii powstał taki chór.

Ksiądz Proboszcz Krzysztof Czyżyk podziękował za przybycie i życzył polepszenia współpracy z parafią rdzenną. Zauważył, że chór składa się z mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego, głównie z parafii św. Michała Archanioła, ale także z przedstawicieli naszej parafii. Wspomniał o budowie organów mechanicznych w naszym kościele, które mają zostać zainstalowane w 2018 roku. A skoro będą organy, to powinien być także chór z prawdziwego zdarzenia. Miejmy nadzieję, że te sugestie i marzenia spełnią się. W imieniu wszystkich parafian dziękujemy za koncert chóru Soli Deo w naszym kościele.

Zdjęcia