Nowy Organista

W naszej parafii od 1 września 2017 roku mamy nowego organistę. Pan Benedykt, wieloletni, zasłużony organista, nie pełni już tej funkcji. Nowy organista Pan Oskar Halkiew jest naszym parafianinem. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie organów i muzyki chóralnej, a także antykwariuszem sztuki sakralnej, teologiem, wykładowcą i nauczycielem sztuki oraz reklamy w Warszawie.

Dzięki szerokim zainteresowaniom i obszernemu wykształceniu w dziedzinie sztuki sakralnej, Pan Oskar już wcześniej dał się poznać w naszej parafii jako doradca i organizator wystroju wnętrza kościoła, m.in. sprowadził tron dla głównego celebransa w prezbiterium. Do zadań nowego organisty oprócz gry na organach będzie należeć także stworzenie i prowadzenie chóru parafialnego. Życzymy Panu Oskarowi wielu łask Bożych i opieki św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej!