Peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej

W dniach 17-18 lutego 2018 roku gościliśmy w naszej parafii kopię cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło w kościele wielu wiernych parafian i gości. 

W homilii Bp Marek Solarczyk odniósł się do postaci św. Pawła i św. Piotra, patronów parafii. Powiedział między innymi: „Szaweł potrzebował trzech dni, by w swoim sercu spotkać Boga. Gdy przychodzi do niego prorok Ananiasz, mówi do niego: „Szawle, bracie”, a nie – „prześladowco”. Może to słowo było ostatnim elementem przekonującym, że warto przyjąć Boga, stać się jego apostołem. To także tajemnica tego czasu nawiedzenia, gdy każdy z nas może spojrzeć w oczy Matki i usłyszeć w sercu głos Boga. Z kolei św. Piotr był w Kanie Galilejskiej, gdy Jezus dokonał pierwszego cudu. Stał z innymi apostołami z boku, może słyszał dialog Syna z Matką. Ale potem był już nie tylko obserwatorem. Jako jedyny z apostołów odpowiedział Jezusowi, za kogo Go uważają ludzie. Był z Maryją w Wieczerniku, w momencie udzielania mocy Ducha św., a po wyjściu z niego głosił: „My jesteśmy świadkami tego”. Może słowo „uczyńcie wszystko, cokolwiek mój Syn wam powie” ciągle brzmiało w jego uszach. Popatrzmy na św. Pawła i na św. Piotra, i zobaczmy, że warto wytrwać kolejne etapy, gdy Bóg buduje w nas swoje dzieło”. 

Przez całą dobę trwała modlitwa i adoracja poszczególnych grup i wspólnot parafialnych. Z naszej parafii obraz został przewieziony do parafii św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim.

galeria zdjęć dzięki uprzejmości Gościa Niedzielnego