Ogłoszenia XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 12 września 2021r.

 1. Dzisiaj przeżywamy beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego i M. Róży Czackiej. Taca przeznaczona jest na seminarium duchowne naszej diecezji.
 2. W tym tygodniu:
  Poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Po mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie.
  Wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  Środa – wspomnienie NMP Bolesnej.
  Czwartek – wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  Piątek – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.
  Sobota – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
 3. W przyszłą niedzielę kazania wygłoszą Ojcowie Redemptoryści, którzy w październiku poprowadzą misje w naszej parafii. Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców o 16.00. kurs przedmałżeński o 19.00 w salce na plebanii.
 4. Narodowy Marsz Życia wyruszy w przyszłą niedzielę o 11.30 z Placu Zamkowego w Warszawie. Hasło tegorocznego Marszu brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń.”
 5. Przypominamy, że msze święte w dni powszednie są odprawiane o 7.00 i 18.00, natomiast w każdy piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od mszy wieczornej do 21.00. jest wtedy możliwość spowiedzi.
 6. Młodzież, która ukończyła przygotowanie do bierzmowania przed wakacjami zapraszamy na mszę świętą w niedzielę 26 września o 18.00. Po mszy spotkanie w kościele.
  Młodzież pragnącą rozpocząć przygotowanie do bierzmowania prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej do końca września.
 7. W sobotę 18 września będzie wydawana żywność z programu FEAD. Zapraszamy osoby objęte tym programem po odbiór w godzinach od 9.00 do 10.00.
 8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  Mateusz Kamil Brudkowski, kawaler i Monika Dorota Stankiewicz, panna, obydwoje z Par. św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim. Zapowiedź pierwsza.
  Adam Jagiełło, kawaler z Par. Nawiedzenia NMP w Warszawie i Joanna Natalia Prus. Panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza.
  Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Jabłońska. Wieczny odpoczynek…