XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 7 listopada 2021r.

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o 12.30. różaniec za zmarłych polecanych w parafialnych wypominkach o 17.30.
    Wtorek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w tym dniu nawiedzą katedrę lub konkatedrę i tam odmówią „Ojcze nasz” i „Wierzę”.
    Środa – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
    Czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada 103 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Msza Święta w intencji Ojczyzny o 7.00, 9 i 18.
    Piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,
    Sobota – wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników. Różaniec Fatimski o 17.00.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Przed kościołem będzie zbiórka do puszki na rzecz chrześcijan w Libanie. Kryzys ekonomiczny jaki dotknął mieszkańców tego kraju doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%. Dziś brakuje niemal wszystkiego. Może to doprowadzić do sytuacji, w której zamieszkujący Liban chrześcijanie zostaną zmuszeni do ucieczki z tego pięknego fragmentu Ziemi Świętej,
  4. Przypominamy, że za pozwoleniem Stolicy Apostolskiej przez cały listopad można zyskiwać odpusty za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu (poza zwykłymi wymaganiami) jest nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
  5. W naszym sklepiku parafialnym można nabyć Katechizm Kościoła Katolickiego, który obok Pisma Świętego powinien być w każdym chrześcijańskim domu.
  6. W tym tygodniu zakończyliśmy remont kancelarii parafialnej. Wymieniona została podłoga i meble biurowe. Zapraszamy w godzinach pracy kancelarii.