II NIEDZIELA ADWENTU, 5 grudnia 2021r.

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. 5 grudnia 2010r. abp Henryk Hoser SAC dokonał konsekracji naszego kościoła. Dziś modlimy się za budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła oraz za całą wspólnotę parafialną, Z racji I niedzieli adoracja Najśw. Sakramentu po mszy o 12.30. Taca przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Przed kościołem zbiórka do puszki na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
    Wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
    Środa – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,
    Piątek – wspomnienie NMP Loretańskiej.
  3. Poświęcone opłatki można nabywać w sklepiku parafialnym, zakrystii a w tygodniu również w kancelarii. W sklepiku jest także sianko na stół wigilijny, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz ozdoby świąteczne wykonane przez Parafialny Zespół Caritas. Roraty są odprawiane codziennie o 7 rano. Zapraszamy dzieci z lampionami. Przy ołtarzu jest wystawiona skarbonka na pomoc dla najbardziej potrzebujących parafian. Można zgłaszać takie osoby w kancelarii parafialnej.
  4. W tym tygodniu zakończymy prace związane z porządkowaniem terenów zielonych wokół kościoła i plebanii oraz czyszczeniem rynien na kościele.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom choinek do naszej świątyni oraz bezdotykowej kropielnicy, która zostanie w tym tygodniu zamontowana w kruchcie kościoła.
  6. W sobotę 11 grudnia po mszy świętej o 18 odbędzie się spotkanie dla bierzmowanych.
  7. Wydawanie paczek świątecznych dla podopiecznych programu FEAD w sobotę 11 grudnia od 9 do 10.
  8. Kolejne zajęcia warsztatów rękodzieła odbędą się w styczniu.
  9. Przypominamy o zaproszeniu do powstających w naszej parafii wspólnot: Oaza, Kościół Domowy, Liturgiczna Służba Ołtarza, Rycerze Jana Pawła II.
  10. Na stoliku za ławkami są wyłożone ankiety synodalne do wypełnienia. Można je również pobrać ze strony internetowej naszej parafii i diecezji.
  11. Nasza parafia organizuje na przełomie maja i czerwca 2022r. pielgrzymkę do Włoch z okazji 20-lecia kanonizacji św. Ojca Pio. Szczegółowe informacje w zakrystii oraz na stronie internetowej parafii.
  13. W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca śp. Natalia Kołodziejak. Wieczny odpoczynek…