III NIEDZIELA ADWENTU, 12 grudnia 2021r.

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
    Poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Różaniec fatimski o 17.00.
    Wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Podczas mszy świętej o 8.00 będziemy się modlili w intencji ks. Proboszcza z okazji imienin.
  4. Dni powszednie od 17 do 24 grudnia włącznie są przeznaczone na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na Roraty w dni powszednie o 7.00. Poświęcone opłatki można nabywać w sklepiku parafialnym, zakrystii a w tygodniu również w kancelarii. W sklepiku są także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz ozdoby świąteczne wykonane przez Parafialny Zespół Caritas. Przy ołtarzu jest wystawiona skarbonka na pomoc dla najbardziej potrzebujących parafian. Można zgłaszać takie osoby w kancelarii parafialnej.
  5. Po świętach Bożego Narodzenia rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Zgodnie z wytycznymi podanymi przez naszego biskupa diecezjalnego odbędzie się ona tylko na indywidualne zaproszenia parafian. Do dnia 26 grudnia 2021r. każda rodzina lub osoby indywidualne mogą wypełnić zaproszenie i złożyć je do księży w zakrystii lub kancelarii. Karty zaproszeń są wyłożone na stoliku za ławkami. Od świąt będziemy informować o terminie kolędy na poszczególnych ulicach.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać wolontariuszom i ofiarodawcom przy zbiórce żywności w pobliskich marketach. Zebraliśmy 372 kg żywności i przygotowaliśmy 48 paczek na święta. Osoby z programu FEAD, które jeszcze nie odebrały paczek mogą to uczynić w czwartek po mszy wieczornej w magazynie Caritas przy plebanii.
  7. Nasza parafia organizuje na przełomie maja i czerwca 2022r. pielgrzymkę do Włoch z okazji 20-lecia kanonizacji św. Ojca Pio. Szczegółowe informacje w zakrystii oraz na stronie internetowej parafii.
  8. Przypominamy o zaproszeniu do powstających w naszej parafii wspólnot: Oaza, Kościół Domowy, Liturgiczna Służba Ołtarza, Rycerze Jana Pawła II.
  10. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca śp. Andrzej Kosiński i śp. Jan Kaszyński. Wieczny odpoczynek…