Kolęda w innej formie 2021 (pandemia)

Kolęda w innej formie w roku 2021

PLAN

Kolęda w tradycyjnym zwyczaju to spotkanie kapłana z rodziną, wspólna rozmowa, modlitwa i błogosławieństwo dla domowników. Ze względu na pandemię kolęda może odbyć się, lecz w innej, zmienionej formie. Według zaleceń naszego ks. Biskupa Romualda, wiernych ”można zaprosić na Mszę Świętą do kościoła w mniejszych grupach, np. mieszkańców ulic lub części mniejszych miejscowości. Intencją tej Mszy Świętej winna być modlitwa za zaproszonych parafian i zmarłych z ich rodzin”.

Pragniemy zatem zapraszać przedstawicieli rodzin danej ulicy, czy budynku na konkretny dzień na Mszę Świętą, ofiarowaną w ich intencji oraz w intencji zmarłych z ich rodzin. Po zakończeniu Mszy Św. przedstawiciel rodziny otrzyma formułę modlitwy do odmówienia w gronie najbliższych oraz pamiątkowy obrazek kolędowy. Będzie też dostępna kreda poświęcona w Uroczystość Trzech Króli, jeśli nie została zabrana wcześniej.

Zwyczajowo podczas wspomnianego spotkania kolędowego w kościele będzie można złożyć ofiarę imienną w kopercie. Zaproszenie do wsparcia finansowego nie kierujemy do osób ubogich i nie pracujących. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wykonanie ogrzewania elektrycznego ławek do naszego kościoła. Za serdeczność i życzliwość składamy z góry Bóg Zapłać!

Plan spotkań kolędowych w kościele.