26 stycznia 2020

1. Zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego.

2. Msza św. i konferencja dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej będzie dzisiaj o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!

3. W przyszłą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Taca będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.

4. Nabożeństwo I Sobotnie z wystawieniem Najśw. Sakramentu i modlitwą różańcową będzie 1 lutego o godz. 17.00.

5. Odwiedziny chorych wg grafiku miesięcznego w I Sobotę 1 lutego od godz. 9.00. Odwiedziny chorych w I Piątek będą 7 lutego.

6. Chór Fides et Cantus przy par. św. Michała Archanioła w NDM serdecznie zaprasza na wspólne kolędowanie w niedzielę 2 lutego po Mszy Św. wieczornej.

7. Parafialny Zespół Caritas informuje, że pierwsze wydanie żywności z programu FEAD będzie w najbliższy wtorek 28 stycznia w godzinach 16.00-17.30. Do magazynu żywności za plebanią zapraszamy osoby, które odebrały skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej. Przypominamy, że skierowanie na pomoc żywnościową mogą otrzymać osoby samotne z dochodem netto do 1402 zł oraz osoby w rodzinie, gdzie dochód na osobę wynosi do 1056 zł.

8. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na spotkania w salce pod plebanią w każdy piątek w godzinach 18.30 – 20.00. Można wtedy skorzystać z darmowego poczęstunku w kawiarence Caritas, można wymienić książki w samoobsługowej bibliotece Caritas lub poczytać na miejscu. W tym czasie odbywają się także warsztaty rękodzieła. Obecnie wykonywane są już kwiaty do palem wielkanocnych. Wszystkie chętne osoby, w każdym wieku, zapraszamy do nauki i pomocy w wykonaniu kwiatów z bibuły. Ponadto w czwartki można skorzystać z poradni psychologicznej, do której trzeba się wcześniej zapisać telefonicznie pod numerem podanym na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej. Gimnastyka dla seniorów na razie pozostaje zawieszona – zajęcia powrócą jeśli zgłosi się większa ilość chętnych.

9. Zebranie członków Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w salce pod plebanią w przyszłą niedzielę 2 lutego po Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy także nowe osoby, które chcą włączyć się w dzieło pomagania potrzebującym oraz integrowania środowiska naszej parafii.

10. Kancelaria parafialna w czasie odwiedzin duszpasterskich czynna jest w poniedziałki, wtorki, środy i piątki od godz. 8.00 do 9.00, w soboty od godz. 8.00-8.30. W sprawach bardzo pilnych prosimy dzwonić na nr telefonu podany na stronie parafii w sieci.

Dobiega końca czas odwiedzin mieszkań naszych parafian. Bóg Zapłać za życzliwość, gościnność, wspólne rozmowy oraz wsparcie materialne. Rodziny, który nie mogły spotkać się z kapłanem, prosimy o uzgodnienie terminu spotkania indywidualnie bezpośrednio z księdzem.

11. Plan kolędy.

ZAPOWIEDZI