Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 marca 2018

1. Jutro uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

2. Odwiedziny chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc, a którzy pragną przyjąć Sakramenty Święte przed Wielkanocą, w sobotę 24 marca od godz. 9.00. Zgłoszenia w zakrystii.

3. Spotkanie ministrantów i bielanek w poniedziałek 19 marca o godz. 18.30.

4. Za tydzień 25 marca Niedziela Palmowa. Przynosimy palmy na pamiątkę powitania Jezusa wjeżdżającego do Jerozolimy. Rozpoczną się wtedy obchody Wielkiego Tygodnia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Przygotujmy się dobrze do świętowania, także poprzez wcześniejszą spowiedź, aby podczas Triduum Paschalnego pozwolić sobie i innym, także kapłanom na spokojne przeżycie tego świątecznego czasu.

5. Palmy są dostępne przy wyjściu z kościoła. Rozprowadza je Służba Liturgiczna. Dochód ze sprzedaży wesprze zorganizowanie obozu żeglarskiego w czerwcu.

6. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza w dniu dzisiejszym palmy wielkanocne oraz paschaliki, które możemy wykorzystać do przyjęcia światła od płomienia paschału oraz z którymi w ręku odnowimy przyrzeczenia chrztu św. podczas liturgii w Wielką Sobotę.

7. W najbliższą środę 21 marca Parafialny Zespół Caritas zaprasza w godzinach 16.00 – 18.00 do salki pod plebanią po odbiór żywności z programu FEAD oraz paczek żywnościowych na święta. Jeżeli są rodziny lub osoby samotne z terenu naszej parafii, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej lub życiowej, a jeszcze nie korzystają z pomocy Caritasu, prosimy o zgłaszanie potrzeb podczas dyżurów w kawiarence Caritas w każdą sobotę w godzinach 11.00 – 12.30.

8. Spowiedź przedświąteczna będzie możliwa w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielką Środę (26-28 III 2018) od godz. 17.30. Od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Wielkanocnej zasadniczo nie ma spowiedzi.

9. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa ulicami osiedla w piątek 23 III po Mszy Św. o godz. 18.00

Zapraszamy wszystkich parafian, wspólnoty, grupy, zespół muzyczny. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30.
Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30.

10. Zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracji świątecznej dzisiaj po Mszach Świętych.

11. Msza Św. dla rodziców i dzieci komunijnych dzisiaj o godz. 16.00.

12. Nasza parafia zaprasza do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej do:
Medjugorie i Chorwacja, 8 dni, 21-28 maja 2018

Szczegóły pielgrzymki na tablicy ogłoszeń, w zakrystii i na stronie internetowej. Jest kilkanaście wolnych miejsc.Serdecznie zapraszamy!

Intencje Mszalne

ZAPOWIEDZI

Katolicki związek małżeński pragną zawrzeć:

Radosław Maciej Tomaszewski, kaw. z Łodzi

Marta Sułkowska, panna par. tutejsza, zap. II

 

Sebastian Feliks Wilczyński, kaw.

Ewa Szkałuba, panna oboje par. tutejsza, zap. II