22 października 2017

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Zachęcamy do modlitwy w intencji misji i wspierania dzieł misyjnych.

2. Zbliża się miesiąc listopad, czas pamięci i modlitwy za zmarłych. W dniu 1 listopada Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o g. 8.00 i 9.30. O godz. 11.00 wyruszy procesja z kościoła św. Michała Archanioła, ok. godz. 12.30 będzie Msza Św. na cmentarzu nowodworskim. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, Msze Św. u nas o g. 8.00 i 18.00. Tradycyjnie zapraszamy do przedstawiania próśb o modlitwę za zmarłych w tzw. wypominkach (kartki są wyłożone na stoliku za ławkami, ale można przygotować wypominki na swojej kartce). Wypominki jednorazowe będą odczytywane dnia 2 listopada o godz. 8.00 lub 18.00. Wypominki roczne są dzielone na dwie części i odczytywane w niedziele całego roku o g. 9.15.

3. 2 listopada to dzień pamięci o wszystkich zmarłych Kościoła katolickiego. W tym dniu o godz. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Msza Święta „Missa Requiem pro defunctis” czyli Msza żałobna za zmarłych. Kapłani odziani w rzymskie szaty koloru czarnego i przy użyciu XIX-wiecznych paramentów liturgicznych odprawią uroczystą Liturgię z użyciem kadzideł i przy akompaniamencie dawnego chorału gregoriańskiego. Po Mszy Św. odbędzie się uroczysta procesja żałobna według tradycji starożytnych stacji Kościoła rzymskiego z odczytaniem wypominek za naszych wiernych zmarłych.

4. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego serdecznie zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w środę 25 października w godz. 18.30-22.00 oraz w czwartek 26 października w godz. 8.00-17.30. Uprzejmie prosimy osoby chętne o wybranie sobie dogodnego dnia i godziny na czuwanie oraz potwierdzenie swojego udziału poprzez wpisanie się na listy znajdujące się na stoliku za ławkami.

5. Caritas parafialny informuje, że w przyszłą sobotę nie będzie warsztatów rękodzieła, a w niedzielę nie będzie czynna kawiarenka.

6. Za tydzień niedziela inwestycyjna. Ofiary, które złożymy na tacę, będą przeznaczone na fundusz budowy organów mechanicznych do naszego kościoła.

7. W dniach 19 oraz 20 października bieżącego roku, nasza barokowa figura Świętego Krzysztofa pochodząca z końca XVIII wieku, stanowiła uposażenie prestiżowej wystawy zatytułowanej ,,SZTUKA NA PRZESTRZENI WIEKÓW„, związanej z Jubileuszem 60 – lecia Studium Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie.

ZAPOWIEDZI

Katolicki związek małżeński pragną zawrzeć:

brak zapowiedzi w tym tygodniu