20 września 2020

1. Dzisiaj Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Jest to również święto diecezjalnego Radia Warszawa. Zachęcamy do słuchania audycji i programów tego radia. Szczegóły są podane na stronie internetowej.

2. Za tydzień 27 września będzie osobna Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców lub wychowawców o godz. 16.00. Po Mszy będzie konferencja do rodziców. Uroczystość I Komunii Świętej jest zaplanowana na 16 maja 2021 roku.

3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć kapłana z Odessy na Ukrainie. Prosimy o wsparcie jego dzieł duszpasterskich po Mszach Świętych.

4. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w kościele dzisiaj o godz. 17.00.

5. Młodzież zapraszamy na spotkania wspólnoty oazowej do salki w piątki po Mszy Świętej wieczornej.

6. Nowa Księga Intencji mszalnych na Rok 2021 jest dostępna w kancelarii lub w zakrystii po Mszach Świętych.

7. Dzisiaj po Mszach św. jest zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie Grobu Pańskiego.

8. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii będą na wiosnę. W sąsiedniej parafii św. Michała Archanioła katechezy przedmałżeńskie zaczynają się od dzisiaj 20 września o godz. 19.00. Więcej możliwości uczestniczenia w naukach jest podanych na stronie diecezjalnej.

9. Sakrament pokuty w dni powszednie jest sprawowany przed Mszą Świętą wieczorną od godz. 17.45.

10. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30, oraz w soboty w godz. 8.00 – 8.30. W sprawach pilnych prosimy korzystać z możliwości kontaktu podanych na stronie w sieci albo w zakrystii po mszy świętej wieczornej. Jeśli sprawa dotyczy rozmowy kanonicznej i spisania protokołu przedmałżeńskiego do ślubu, to trzeba umówić się poza godzinami kancelaryjnymi.

11. Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w uroczystościach upamiętniających Bohaterską Obronę Modlina z września 1939 roku, które odbędą się w sobotę 26 września 2020 roku. Program wydarzenia: – godz. 10.00 – Uroczystości upamiętniające samozatopienie Flotylli Wiślanej (tablica pamiątkowa I Portu Marynarki Wojennej, ul. Księstwa Warszawskiego). – godz. 11.00 – Msza Święta w intencji Obrońców Modlina – kościół pw. św. Barbary w Modlinie Twierdzy. Po Mszy przemarsz pod Pomnik Obrońców Modlina (ul. gen. Ledóchowskiego), złożenie kwiatów.

ZAPOWIEDZI

Katolicki związek małżeński pragną zawrzeć:

Hubert Pietrasik, kawaler
Aleksandra Katarzyna Grela, panna, oboje z par. tutejszej, zap. I