Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 września 2017

1. Dziękujemy O. Edwardowi za wygłoszone Słowo Boże. Zachęcamy do zainteresowania się publikacjami rozprowadzanymi przez naszego dzisiejszego gościa.

2. Parafialny Zespół Caritas (PZC) przyjmuje wnioski na pomoc żywnościową w trakcie dyżuru kawiarenki – w każdą niedzielę od godz. 9.00 do godz. 14.00.

3. PZC (Caritas) wznawia zajęcia gimnastyczne dla seniorów od 26 września, wtorek, o godz. 18.40.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć u nas czteroosobowy zespół muzyczny z Gdańska.

5. W przyszłą niedzielę 1 października po Mszach Świętych wolontariusze będą rozprowadzać cegiełki na rzecz Koła Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Ruchowo w Nowym Dworze Mazowieckim. Pozyskane fundusze będą przeznaczone na realizację celów statutowych Koła.

6. Różaniec do granic. Jego celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej dnia 7 października przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Biskupi zapraszają, aby w modlitwę różańcową włączyli się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu, przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski. Zapraszamy do naszej świątyni 7 października o godz. 14.00 do odmówienia całego różańca w intencjach świata, naszej Ojczyzny i naszej parafii.

7. Pielgrzymka do sanktuarium w Miedniewicach i pałacu w Nieborowie z posiłkiem w forcie modlińskim jest organizowana w sobotę 21 października. Plan: Msza Święta i zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach; przejazd do Nieborowa: zwiedzanie pałacu Radziwiłłów i ogromnego kompleksu ogrodowego; przejazd do Modlina, posiłek gorący na terenie fortyfikacji. Wyjazd o godz. 7.30, powrót ok. g.17.00. Koszt 110 zł. Zapisy w zakrystii.

Intencje Mszalne

ZAPOWIEDZI

Katolicki związek małżeński pragną zawrzeć:

Piotr Wiesław Merda, kawaler
Marta Chmielewska, panna oboje p. tut. (zap. I)

Damian Błaszczyk, kawaler
Sylwia Piotrowska, panna oboje p. tut. (zap. II)