24 września 2017

1. Dziękujemy O. Edwardowi za wygłoszone Słowo Boże. Zachęcamy do zainteresowania się publikacjami rozprowadzanymi przez naszego dzisiejszego gościa.

2. Parafialny Zespół Caritas (PZC) przyjmuje wnioski na pomoc żywnościową w trakcie dyżuru kawiarenki – w każdą niedzielę od godz. 9.00 do godz. 14.00.

3. PZC (Caritas) wznawia zajęcia gimnastyczne dla seniorów od 26 września, wtorek, o godz. 18.40.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć u nas czteroosobowy zespół muzyczny z Gdańska.

5. W przyszłą niedzielę 1 października po Mszach Świętych wolontariusze będą rozprowadzać cegiełki na rzecz Koła Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Ruchowo w Nowym Dworze Mazowieckim. Pozyskane fundusze będą przeznaczone na realizację celów statutowych Koła.

6. Różaniec do granic. Jego celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej dnia 7 października przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Biskupi zapraszają, aby w modlitwę różańcową włączyli się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu, przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski. Zapraszamy do naszej świątyni 7 października o godz. 14.00 do odmówienia całego różańca w intencjach świata, naszej Ojczyzny i naszej parafii.

7. Pielgrzymka do sanktuarium w Miedniewicach i pałacu w Nieborowie z posiłkiem w forcie modlińskim jest organizowana w sobotę 21 października. Plan: Msza Święta i zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach; przejazd do Nieborowa: zwiedzanie pałacu Radziwiłłów i ogromnego kompleksu ogrodowego; przejazd do Modlina, posiłek gorący na terenie fortyfikacji. Wyjazd o godz. 7.30, powrót ok. g.17.00. Koszt 110 zł. Zapisy w zakrystii.

ZAPOWIEDZI

Katolicki związek małżeński pragną zawrzeć:

Piotr Wiesław Merda, kawaler
Marta Chmielewska, panna oboje p. tut. (zap. I)

Damian Błaszczyk, kawaler
Sylwia Piotrowska, panna oboje p. tut. (zap. II)