17 czerwca 2018

1. Dzisiaj o godz. 8.00 miał miejsce obrzęd wprowadzenia organów do liturgii.

2. Prezentacja instrumentu piszczałkowego przez Pana Oskara organistę jest dzisiaj po każdej Mszy Świętej. Zapraszamy także na chór w celu zwiedzenia instrumentu.

3. Nabożeństwa czerwcowe są codziennie o godz. 17.30.

4. Msza Św. na zakończenie Roku Szkolnego będzie w piątek 22 czerwca o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli.

5. Po Mszach św. dzisiaj zbiórka do puszek dla kapłanów studiujących za granicą.

6. W przyszłą niedzielę 24 czerwca będziemy gościć o. Cecyliana, który będzie prosił nas o wsparcie budowy kościoła na Ukrainie.

7. Niedziela inwestycyjna za tydzień 24 czerwca. Ofiary zebrane na tacę będą na organy mechaniczne.

8. Msza Św. dziękczynna w intencji wszystkich pielgrzymów uczestniczących w parafialnym wyjeździe do Medjugorje w maju tego roku będzie sprawowana dzisiaj o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w salce.

9. Parafialny Zespół Caritas zaprasza po ostatni odbiór żywności z tegorocznego programu FEAD we wtorek 19 czerwca w godzinach 16.00-17.30. Będą też wtedy wydawane środki czystości.

10. Na okres wakacyjny Parafialny Zespół Caritas zawiesza zajęcia gimnastyczne oraz rękodzielnicze. Kontakt z Zespołem Caritas będzie możliwy pod numerem telefonu 608 496 994.

11. Zebranie członków Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w czwartek 21 czerwca o godz. 18.30.

12. Radny Adam Krzyżanowski oraz „Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jabłonna”, serdecznie zaprasza do udziału w Sportowym Powitaniu Lata oraz Piłkarskich Mistrzostwach Gminy Jabłonna, które odbędą się w dniu dzisiejszym w godz. 09.00 – 17.00 na terenie boisk przy kościele w Jabłonnie. Organizatorzy zapewniają świetną sportową zabawę oraz wiele atrakcji, w tym: dmuchańce, eurobungee, zajęcia z animatorami, sportowy tor przeszkód przygotowany przez Akademicki Związek Sportowy, watę cukrową, grille, oraz wiele cennych nagród.

13. Festyn parafialny z okazji odpustu i 30-lecia istnienia parafii organizuje Parafialny Zespół Caritas w dniu 30 czerwca. O godz. 12.00 będzie Msza Św. sprawowana przez biskupa Romualda Kamińskiego, który poświęci nowe organy mechaniczne do naszego kościoła. Po Mszy Św. będzie koncert organowy, który poprowadzi Pan mgr Oskar Jakub Halkiew, nasz organista i antykwariusz sztuki i reklamy. Do stołu gry zasiądzie i zagra Pan doktor Paweł Listwon, wirtuoz organowy, który wykona dla nas najsłynniejsze utwory muzyki organowej. Po koncercie rozpocznie się festyn parafialny.

14. Zaistniała potrzeba wymiany projektora multimedialnego, aby rzucał mocniejsze światło i spełniał standardy współczesnych technologii w celu pokazywania filmów lub obrazów. Dodatkowo wymienić trzeba mikrofony w prezbiterium i na chórze. Parafia poszukuje sponsorów tej inwestycji.

ZAPOWIEDZI

Katolicki związek małżeński pragną zawrzeć:

Kamil Marek Kalicki, kaw. z par. Miłosierdzia Bożego w Sokołowie
Elżbieta Hajda, panna z par. tutejszej, zap. I

Adrian Podłucki, kaw. z par. tutejszej
Weronika Wanat, panna z par. w Chotomowie, zap. I

Daniel Andrzej Małek, kaw. z par. św. Ignacego w Niemcach