Pielgrzymka 1

21 – 28 maja 2018

UWAGA:

wyjazd z parkingu przed kościołem na Osiedlu Młodych o godz. 2.45

wyjazd z miasta Nowy Dwór Mazowiecki z miejsca miedzy kościołem a budynkiem sądu o godz. 3.00

przystanek w Łazach na stacji benzynowej LUKOIL  Al. Krakowska 215 ok . godz. 3.40

MARIJA BISTRICA – MEDJUGORJE – DUBROVNIK –  MOSTAR – POCITELJ–  VEPRIĆ – SPLIT – BUDAPESZT

1. Dzień 21.05. Poniedziałek: Wyjazd w godzinach nocnych (g.3.00), przejazd przez Słowację do hotelu na Węgry, obiadokolacja i nocleg.
  2. Dzień 22.05. Wtorek: Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do MARII BISTRICY. Msza Święta w SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ ŚNIEŻNEJ i wyjazd w dalszą drogę do MEDUGORJE. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
  3. Dzień 23.05. Środa: Przejazd na miejsce objawień – PODBRDO, wejście na górę. Spacer po MEDUGORJE, zapoznanie z Sanktuarium – kościół parafialny, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, miejsce modlitwy przy figurze Zmartwychwstałego Zbawiciela. W miarę możliwości wizyta we wspólnocie CENACOLO. Msza Święta. Po południu czas wolny do dyspozycji pielgrzymów, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.
  4. Dzień 24.05. Czwartek: Śniadanie, Droga Krzyżowa na górze Kriżevac, powrót do hotelu, toaleta, wyjazd nad morze. Pobyt na plaży – kąpiel, relaks nad wodą. Obiadokolacja i udział w nabożeństwach wieczornych. Nocleg.
  5. Dzień 25.05. Piątek: Śniadanie i wyjazd do DUBROVNIKA – pobyt w najpiękniejszym mieście na Adriatykiem. Msza Święta a następnie zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem – Stradun, Katedra, Stary Port, Studnia Onufrego, czas wolny. Dla chętnych rejs wokół murów obronnych miasta i wyspy Lokrum(dodatkowo płatny). Powrót do Medugorje w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.
  6. Dzień 26.05. Sobota: Śniadanie i wyjazd do MOSTARU. Msza święta, zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem, czas wolny. W drodze powrotnej POCITELJ – typowa muzułmańska wioska o ciekawej architekturze, z zachowanymi budynkami użyteczności publicznej: meczet, minaret, medresa, hamam, karawanseraj, sahat kula itp. Powrót do hotelu,obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, czas wolny na zakup pamiątek . Nocleg.
  7. Dzień 27.05. Niedziela: Wczesne śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na makarską Rivierę. Msza święta w Sanktuarium VEPRIĆ (chorwackie Lourdes), przejazd do SPLITU, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, czas wolny. Wyjazd w dalszą drogę. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
  8. Dzień 28.05. Poniedziałek: – Śniadanie, wykwaterowanie, krótkie zwiedzanie BUDAPESZTU z przewodnikiem. Następnie wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację, po przekroczeniu granicy obiad. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach nocnych.

CENA: 1300pln + 100euro (płatne w autokarze pilotowi na pokrycie opłat klimatycznych, opłaty parkingowe, drogowe, autostradowe, wjazdy do miast, przewodników lokalnych itp.) (jeśli zbierze się 45 osób)

Cena zawiera:

– transport klimatyzowanym autokarem – DVD, barek; 2 noclegi w hotelach tranzytowych po trasie przejazdu; 5 noclegów w pensjonacie w Medugorje; 7 śniadań i obiadokolacji, obiad w drodze powrotnej; w zwiedzanych miastach opiekę lokalnego przewodnika; opiekę licencjonowanego pilota; opłaty drogowe, autostradowe, parkingowe, klimatyczne, wjazdy do miast; ubezpieczenie KL i NNW Tui ERV.