PZC aktualności

AKTUALNOŚCI

1.Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom żywności w ramach akcji „Tak, pomagam” oraz wolontariuszom, którzy pomogli tą akcję przeprowadzić. Zebraliśmy rekordową ilość 778 kg żywności i środków czystości. Zebrane dary zostaną rozdysponowane w paczkach świątecznych dla gorzej sytuowanych rodzin i osób samotnych, część posłuży do utrzymania niedzielnej kawiarenki Caritas, a część pozostanie w zapasie na niespodziewane trudne sytuacje, w których wsparcia będzie udzielał Zespół Caritas.

2. W sklepiku dostępne są już ozdoby bożonarodzeniowe wykonane w naszej pracowni rękodzieła, z których dochód w tym roku będzie wykorzystany przez Parafialny Zespół Caritas na cele medyczne.

3. Tradycyjnie wraz z pierwszą Niedzielą Adwentu rozpocznie się inauguracja ogólnopolskiej kampanii Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jest to XXV Jubileuszowa edycja akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tegorocznym hasłem są słowa: Świeca, która tworzy Polską Wigilię. Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących. Świece są dostępne w sklepiku parafialnym.

4. Przypominamy także o trwającej akcji „Wirtualna choinka„. Wchodząc na stronę wirtualnachoinka.pl możemy pomóc spełnić marzenia dzieci, z rodzin ubogich.