NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 28 maja 2023r.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w Kościele. Podczas Mszy Świętej o 11.00 druga grupa dzieci z naszej parafii przyjmie po raz pierwszy Komunię Świętą. O 16.00 zapraszamy na spektakl biblijny pt. „Wszyscy spragnieni przyjdźcie do wody” przygotowany przez Grupę Teatralną. Ze względu na spektakl Nabożeństwo Majowe będzie odprawione po mszy wieczornej.
    Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła,
    Środa – święto Nawiedzenia NMP,
    I Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
    I Piątek – spowiedź podczas porannej Mszy Świętej i od godziny 17.00,
    I Sobota – konferencja przed chrztem o 16.00, Różaniec Wynagradzający o 17.00.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas tzw. Komunii Świętej wielkanocnej. Podczas Mszy Świętej o 8.00 będziemy się modlić w intencji ks. Roberta z okazji Imienin a o 9.30 w intencji ks. Sebastiana z okazji 7 rocznicy święceń kapłańskich. Po mszy o 12.30 adoracja i procesja wokół kościoła. Do puszki zbieramy ofiary na świątynię Opatrzności Bożej.
  4. Nabożeństwa Czerwcowe będą odprawiane w dni powszednie po mszy wieczornej (18.30) a w niedziele o 17.30.
  5. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Czerwińska w dniach 9 – 10 czerwca (zapisy do końca maja) oraz na Rodzinny Spływ Kajakowy 24 czerwca (zapisy do 11 czerwca).
  6. Przed kościołem (z prawej strony schodów) został zamontowany stojak na rowery. Zachęcamy do korzystania.
    Piotr Grzyb, kawaler z par. tut. i Paulina Emilia Dąbrowska, panna z Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim. Zapowiedź pierwsza.
    Szymon Jakub Doroszkiewicz, kawaler z Parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie i Dominika Wiśniewska, panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza.
    Michał Drewnowski, kawaler i Klaudia Katarzyna Becht, panna. Obydwoje z par. tut. Zapowiedź druga.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i gazetki parafialnej. Dostępny jest nowy kwartalnik „Niedziela. Magazyn”.