VII NIEDZIELA ZWYKŁA, 20 lutego 2022r.

1. Dzisiaj o 16.00 msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji.
    Wtorek – święto Katedry św. Piotra Apostoła.
    Środa – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Męskie Filmowe Dni Skupienia, które będą trwały do wtorku 1 marca. Poprowadzi je br. Benon Wylegała Wielki Prefekt Apostolstwa Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II oraz założyciel Fundacji Filmowy Ruch Ewangelizacyjny z Bielska-Białej. W tym czasie istnieje również możliwość, by zaopatrzyć się w filmy i inne publikacje.
    O 16.00 katecheza na temat trwającego Synodu.
  4. Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Odwiedziliśmy prawie 600 rodzin i odprawiliśmy 15 mszy kolędowych (ok. 400 osób). Ofiary zebrane podczas kolędy (64000zł) zostaną przeznaczone na drzwi pomiędzy kruchtą i nawą główną oraz klęczniki do przyjmowania Komunii Świętej. Dziękujemy za życzliwość i wspólną modlitwę.
  5. Przypominamy, że w naszej parafii codziennie jest sprawowana Msza Święta o 7.00 i 18.00. W każdą środę o 18.00 jest odprawiana Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z mszą zbiorową. Natomiast w każdą niedzielę jest odprawiana msza zbiorowa o 12.30. Karteczki z intencjami na te msze święte można przynosić do zakrystii. W każdy piątek po mszy wieczornej aż do 21.00 jest adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi.
  6. W naszym kiosku parafialnym jest do nabycia „Oremus”, czyli mała książeczka zawierająca teksty czytań na każdy dzień lutego i marca. To doskonała pomoc do dobrego przygotowania się do mszy świętej oraz codziennego życia Słowem Bożym.
  7. Parafialny Zespół Caritas informuje, że wkrótce rozpocznie się nowy cykl programu dystrybucji żywności FEAD. Od 1 stycznia 2022r. zmieniły się kryteria przyznawania pomocy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.
    Hubert Proczka, kawaler i Paulina Płuciennik, panna, obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.