XI NIEDZIELA ZWYKŁA, 12 czerwca 2022r. NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która tradycyjnie kończy czas spowiedzi wielkanocnej. Podczas Mszy Świętych towarzyszy nam śpiewem chór męski z Białorusi Vies Bonum.
    Poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,
    Wtorek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
    Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze Święte o 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po mszy o godzinie 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami: Wojska Polskiego, Sikorskiego i Młodzieżową. Zachęcamy do udekorowania okien naszych domów, aby wyrazić swoją wiarę w obecność Chrystusa w Eucharystii. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków podczas procesji. Spotkanie dla nich w czwartek o 10.30 przy kancelarii..
    Piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne o 17.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.
  4. Przez cały tydzień dawnej oktawy Bożego Ciała po mszy wieczornej i czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  5. Do Rady Parafialne zgłoszono 14 kandydatów. Jedna osoba odmówiła startowania w wyborach. W przyszłą niedzielę będziemy głosowali na 6 spośród 13 kandydatów. Wszelkie uwagi ze strony kandydatów proszę kierować do najbliższej soboty do ks. proboszcza. Lista kandydatów jest wywieszona w gablocie przed kościołem oraz podana na stronie internetowej parafii.
  6. Został zamówiony projekt wnętrza naszego kościoła. W związku z tym ofiary złożone przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych zostaną wykorzystane dopiero przy realizacji tego projektu.
  7. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w sobotę 18 czerwca w godzinach 9.. – 10.00 będzie wydawana żywność w ramach programu FEAD. Inne osoby mogą dołączyć do programu po otrzymaniu skierowania z MOPS.
    Łukasz Sebastian Nowicki, kawaler z par. tut. i Magdalena Bilińska, panna z Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie. Zapowiedź druga.
    Damian Tarkowski, kawaler z par. tut. i Kinga Kaczmarczyk, panna z Parafii św. Wawrzyńca w Żółkiewce. Zapowiedź druga.