XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 31 października 2021r.

1. W tym tygodniu przeżywamy:
    Poniedziałek, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o 8, 9.30 i 18. Procesja wypominkowa za zmarłych o 17.00. Msza Święta na nowym cmentarzu (komunalnym) o 10.00, na starym cmentarzu o 12.00.
    Wtorek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o 7, 9 i 18. Po mszach o 9 i 18 procesje wypominkowe za zmarłych.
    I czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, adoracja po mszy wieczornej.
    I piątek – spowiedź podczas mszy świętych o 7 i 18 oraz od 17. Adoracja zakończona Apelem jasnogórskim po mszy wieczornej.
    I sobota – konferencja przed chrztem o 16, Różaniec o 17.
  2. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o 12.30.
  3. Penitencjaria apostolska – najwyższy trybunał w sprawach sumienia – opublikowała dekret, w którym ze względu na stan trwającej pandemii, potwierdza i przedłuża na cały listopad 2021 r. możliwość uzyskania odpustu za zmarłych. W tym celu, poza zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego), trzeba nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
  4. W tym tygodniu będziemy dodatkowo modlili się za zmarłych polecanych w parafialnych wypominkach podczas różańca po mszach wieczornych (w niedzielę o 17.30).
  5. W sklepiku parafialnym można nabyć „Dzienniczek” św. Faustyny, o którym św. Jan Paweł II powiedział, że jest to Ewangelia Miłosierdzia pisana w perspektywie XX wieku. Zapraszamy.
  6. Przypominamy o zakładaniu maseczek oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła.
  8. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. Barbara Stolarska i śp. Jan Tadeusz Łuczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…