XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 14 listopada 2021r.

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na rzecz chrześcijan w Libanie. Kryzys ekonomiczny jaki dotknął mieszkańców tego kraju doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%. Dziś brakuje niemal wszystkiego. Może to doprowadzić do sytuacji, w której zamieszkujący Liban chrześcijanie zostaną zmuszeni do ucieczki z tego pięknego fragmentu Ziemi Świętej.
    Wtorek – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia,
    Środa – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
    Czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
    Sobota – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
  3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne naszej diecezji. Przed kościołem będzie zbiórka do puszki na rzecz migrantów na granicy polsko-białoruskiej.
  4. 29 listopada (poniedziałek) bp Romuald udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Spotkanie dla kandydatów, którzy już ukończyli przygotowanie odbędzie się w najbliższy wtorek (16 listopada) po mszy wieczornej – ok. 18.40. Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie internetowej parafii oraz profilu Fb.
  5. Przypominamy, że zgodnie z przepisami liturgicznymi Komunię Świętą przyjmujemy godnie w następujący sposób:
    – do ust (kapłan kładzie Hostię na lekko wysunięty język),
    – na rękę (trzymamy wyciągniętą przed siebie lewą rękę ponad prawą oraz spożywamy Hostię w obecności kapłana).
    W obydwu przypadkach podchodzimy procesyjnie i przyklękamy. Na słowa kapłana: „Ciało Chrystusa” odpowiadamy „Amen”. Nie wykonujemy zbędnych gestów głową i nie chwytamy Hostii.
  6. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego, gdzie można nabyć Pismo Święte i Katechizm Kościoła Katolickiego, wiele ciekawych książek oraz dewocjonalia.
  8. W tym tygodniu odszedł z naszej parafii do Domu Ojca śp. Zenon Bożym. Wieczny odpoczynek…