XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 20 listopada 2022r. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po sumie o 12.30 adoracja i Akt Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Msza Święta dla dzieci komunijnych i rodziców o 16.00. Taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
    • Poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP.
    • Wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. W tym dniu ks. Bp Jacek Grzybowski udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania podczas mszy o 18.00.
    • Czwartek – wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
    • Sobota – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania o 16.30.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Będzie to również pierwszy dzień naszych Rekolekcji Adwentowych, które potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Piotr Koźlak, CSSR. Rekolekcje będziemy przeżywać jako Renowację Misji Świętych z ubiegłego roku. Program Rekolekcji dostępny jest w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii i profilu Fb.
  4. W niedzielę 27 listopada ministranci warz z Rycerzami JP II będą rozprowadzać kalendarze ścienne na 2023 r. z wizerunkami i życiorysami Świętych. Kalendarze zostały zakupione przez rycerzy naszej Chorągwi, a zebrane środki zostaną przekazane na wyjazd integracyjno-edukacyjny ministrantów naszej Parafii . Koszt jednego kalendarza to 10 zł.
  5. W kościele zostały zainstalowane 3 pary drzwi w zakrystii. Koszt – 15000zł.
  6. 2 grudnia (piątek) w godz. 16.. – 18.00 oraz 3 grudnia (sobota) w godz. 10.00 – 16.00 odbędzie się zbiórka żywności w ramach akcji „Tak. Pomagam”. Potrzebujemy wolontariuszy do tej akcji. Zapisy oraz szczegółowe informacje w sklepiku dzisiaj i w przyszłą niedzielę. Młodzi wolontariusze otrzymają zaświadczenie o udziale w akcji charytatywnej.
  7. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski przygotowała Stanowisko wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. To ważny głos w toczącej się publicznie debacie na temat pontyfikatu polskiego Papieża. Członkowie Rady Stałej przypominają, że Jan Paweł II podjął walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego dzieci i małoletnich. Z pełnym tekstem dokumentu można zapoznać się na naszej stronie internetowej i profilu Fb.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i gazetki parafialnej.