I NIEDZIELA ADWENTU, 28 listopada 2021r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Poświęcone opłatki można nabywać w sklepiku parafialnym, zakrystii a w tygodniu również w kancelarii. W sklepiku jest także sianko na stół wigilijny, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz ozdoby świąteczne wykonane przez Parafialny Zespół Caritas. Roraty będą odprawiane codziennie o 7 rano. Zapraszamy dzieci z lampionami. Dzieci mogą przynosić kartki ze swoimi imionami w celu wylosowania figurki Dzieciątka Jezus. Przy ołtarzu jest wystawiona skarbonka na pomoc dla najbardziej potrzebujących parafian. Można zgłaszać takie osoby w kancelarii parafialnej.
 2. W tym tygodniu:
  Wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła,
  I czwartek – adoracja i modlitwa o powołania po mszy wieczornej,
  I piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Spowiedź podczas mszy porannej i od 17 do 21. Adoracja po mszy wieczornej.
  I sobota – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Różaniec o 17.00.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Adoracja po mszy o 12.30. Taca będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Przed kościołem zbiórka do puszki na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 4. W poniedziałek, 29 listopada biskup Romuald Kamiński udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii podczas mszy świętej o 18.00.
 5. Wizyta duszpasterska zwana Kolędą rozpocznie się po świętach Bożego Narodzenia, jeśli pozwolą na to warunki sanitarne.
 6. W naszej parafii pragniemy utworzyć grupę formacyjną dla mężczyzn, czyli Rycerzy Jana Pawła II. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza.
 7. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby chętne do pomocy przy zbiórce żywności podczas ogólnopolskiej akcji Caritas „Tak, pomagam”. Zapisy dzisiaj w sklepiku parafialnym. Zapraszamy również do udziału w akcji „Wirtualna choinka”. Wystarczy wejść na stronę wirtualnachoinka.pl i wybrać osobę, którą chcemy obdarować. Organizatorzy zbierają upominki do 18 grudnia.
 8. Nasza parafia organizuje na przełomie maja i czerwca 2022r. pielgrzymkę do Włoch z okazji 20-lecia kanonizacji św. Ojca Pio. Szczegółowe informacje w zakrystii oraz na stronie internetowej parafii.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca: śp. Irena Rogozińska i śp. Irena Hulbój. Wieczny odpoczynek…