Historia

Parafię erygował Kard. Józef Glemp 15 września 1988 roku z części parafii Św. Michała Arch. w Nowym Dworze Mazowieckim.

W 1982 r. ks. Czesław Żyła wystąpił do władz o wyznaczenie lokalizacji na budowę nowego kościoła na „Osiedlu Młodych”. W odpowiedzi na tę prośbę Wydział Geodezji i Gospodarki Gruntami przekazał 29 listopada 1985 roku stosowny teren (akt notarialny wieczystej dzierżawy spisano 22 grudnia 1986 roku). Wiosną 1986 r. Ks. Czesław Żyła postawił krzyż, przy którym gromadzili się mieszkańcy budowanego „Osiedla młodych” na pierwszych nabożeństwach majowych.

Latem rozpoczęła się budowa kaplicy i przylegającego do niej budynku katechetyczno-plebanijnego. Po dwóch latach, 29 czerwca 1988 roku, w nieukończonej jeszcze kaplicy, pierwszą Mszę Św. odprawił jej budowniczy, Ks. Czesław Żyła. Od 30 sierpnia 1988 roku jest stale przechowywany Najśw. Sakrament. Pierwszym proboszczem budującej się parafii został Ks. Zbigniew Wojciechowski. 8 października 1988 roku Bp Kazimierz Romaniuk poświęcił kaplicę.

Projekt kościoła i budynków towarzyszących opracowali od października 1992 do sierpnia 1994 roku architekci z Olsztyna: inż. Józef Żołądkowicz i inż. Wanda Gołombek. Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 1994 r. W dniu 20 września 1996 roku parafię nawiedziła figura Matki Bożej Fatimskiej. 22 listopada 1998 roku, w dziesiątym roku istnienia parafii, Bp Kazimierz Romaniuk wmurował kamień węgielny pochodzący z Ziemi Świętej.

6 maja 2000 roku nawiedził parafię obraz MB Hetmanki Żołnierza Polskiego. 25 czerwca 2006 roku parafię objął Ks. Krzysztof Czyżyk z zadaniem rychłego zakończenia budowy kościoła. Po dwóch latach można było przystąpić do wyposażenia świątyni. Na dwudziestolecie powstania parafii przeniesiono duszpasterstwo z dotychczasowej kaplicy do kościoła: 5 września 2008 roku Bp Stanisław Kędziora poświęcił obiekt.

5 grudnia 2010 roku Abp Henryk Hoser SAC dokonał konsekracji świątyni.

Do parafii należą:

Nowy Dwór Mazowiecki: Baśniowa, Boczna, Bursztynowa, Cicha, Dębowa, Diamentowa, Dobra, Jarzębinowa, Jasna, Koralowa, Leśna (do torów), Łęczna, Mała, Miła, Młodzieżowa, Modrzewiowa, gen. Jerzego Przemysława Morawicza (parzyste), Na Skraju, gen. Leopolda Okulickiego, Perłowa, rtm. Witolda Pileckiego, Pogodna, Prosta, Rubinowa, Sadowa, Sosnowa, Spełnionych Marzeń, Szarych Szeregów, Szmaragdowa, Świerkowa, Wesoła, Willowa, Wiosenna, Wiślana, Wojska Polskiego (nieparzyste do Kępy Nowodworskiej, parzyste do Morawicza), Wrzosowa, Wspólna, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Zacisze, Zielona, Złota oraz Boża Wola, Suchocin, Wólka Górska.