Informacja dla przystępujących do sakramentu bierzmowania

Liturgia sakramentu bierzmowania

Należy nauczyć się na pamięć tekstów, które są pogrubione.

• Ks. Biskup pyta:
    „Droga młodzieży powiedzcie przed zgromadzonym tu Kościołem, jakich łask oczekujecie w tym sakramencie?”
    „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad. Amen.”
  • Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  • Kandydaci klękają. W tym czasie ks. Biskup wyciąga ręce nad ich głowami i odmawia modlitwę, prosząc o zesłanie Ducha Świętego.
  • Biskup podchodzi do każdego i namaszcza czoło olejem Krzyżma Świętego. Dialog podczas namszczenia:
    Biskup mówi:
    „N. (imię do bierzmowania) przyjmij znamię daru Ducha Świętego.”
    Osoba bierzmowania odpowiada:
    „Amen.”
    Ks. Biskup mówi: „ Pokój z tobą.”
    Osoba bierzmowana odpowiada:
    „I z duchem twoim.”

Informacje organizacyjne

Bierzmowanie odbędzie się 29 listopada 2021 r., podczas mszy św. o godz. 18.00. Kandydaci, razem ze swoimi świadkami, przychodzą do kościoła na godz. 17.30 i zajmują wyznaczone miejsca.

Strój obowiązujący podczas liturgii: galowy.

Przypominam, że uczestników liturgii (zgromadzonych w kościele) obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

Harmonogram na najbliższe dni:

• Wtorek 16.11.2021 r., spotkanie kandydatów (po zakończeniu mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.40).
  • Sobota 20.11.2021 r., od godz. 11.00 rozmowy z kandydatami. Miejscem spotkania będzie kancelaria parafialna. Kandydaci są zobowiązani do dostarczenia aktów chrztu (ci, którzy jeszcze tego nie zrobili), podania imienia (z krótką charakterystyką swojego patrona i umotywowaniem tego, dlaczego kandydat wybiera takie imię), podania imienia i nazwiska świadka bierzmowania. Kandydat podczas tej rozmowy ma wykazać się znajomością formuły sakramentalnej (patrz poprzednia strona – teksty pogrubione).
  • Niedziela 21. 11.2021 r., spotkanie kandydatów – próba (ok. godz. 19.00, po zakończeniu mszy św. wieczornej).
  • Niedziela 28.11.2021 r., spotkanie kandydatów – próba (ok. godz. 19.00, po zakończeniu mszy św. wieczornej).

Obecność na spotkaniach oraz rozmowa z kandydatem są obowiązkowe.