Mój święty Patron

Miesiąc listopad to dobry czas na postawienie sobie pytania: Co z moją wiecznością? Stając nad mogiłami naszych bliskich patrzymy, tak jak apostołowie, w górę – gdzie jest nasza ojczyzna, dom nie ręką uczyniony. Tak wpatrując się widzimy świętych i błogosławionych, ludzi różnych kultur, ras i kontynentów, tych braci i siostry, którzy nas wyprzedzili w wędrówce do nieba. My jeszcze wędrujemy. Jeszcze trochę musimy się potrudzić, ale już po śladach świętych. Święci nas motywują do wymagania od siebie, bo nagroda jest wspaniała: Niebo. Stąd pomysł nowodworskiego duszpasterstwa oraz zespołu parafialnego Caritas do przeprowadzenia konkursu plastycznego pt. Mój święty Patron. Aby naśladować kogoś, trzeba go bardzo dobrze znać. I my „naszych” świętych chcemy poznać, by później ich naśladować. Dzieci przygotowały sylwetki swoich świętych – w formie prac plastycznych. Ciesząc się z ilości prac, podajemy autorów najciekawszych prac plastycznych o świętych patronach.

Wyróżnione prace zostały nagrodzone.

Wystawa prac laureatów dostępna w naszym kościele.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłów i wykonania prac.

Angelika Szadkowska