Prawdziwych mężczyzn nam potrzeba…

Jaki jest prawdziwy mężczyzna? Media często ukazują nam jego fałszywy obraz. Z drugiej strony mówi się o kryzysie męskości i ojcostwa. To jeden z wielkich problemów współczesności oraz wyzwanie dla Kościoła.

Dlatego św. ojciec Stanisław Papczyński wołał:

Prawdziwych mężczyzn nam potrzeba, a nie nicponi, nie mętów społecznych. Dajcie Ojczyźnie Polaków, nie pachołków, to jest dajcie ludzi silnych, odważnych, zdolnych do wielkich wysiłków, zaprawionych do walki, przygotowanych do brania udziału w naradach. Tego, abyś i ty był taki, oczekuje i domaga się Ojczyzna.

Jak służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie? Jak spełnić swoje powołanie męża i ojca? Jak odnaleźć siebie jako mężczyznę? Na te wszystkie pytania będziemy odpowiadać w grupie formacyjnej mężczyzn, którą chcemy powołać w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich mężczyzn niezależnie od wieku, sytuacji rodzinnej czy zawodowej.

Zgłoszenia prosimy kierować do ks. proboszcza.