Wielki Tydzień 2020 ogłoszenia

1. Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi wg zaleceń Pasterzy naszej diecezji
  2. Dzisiaj Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. W tym roku ze względu na przepisy nie wychodzimy z liturgią na zewnątrz świątyni. Nie ma poświęcenia palm. Zachęcamy do uczestniczenia w wydarzeniach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem środków masowego przekazu.
  3. Podczas liturgii Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego należy przestrzegać obowiązku ograniczenia liczby uczestników zgromadzenia liturgicznego według aktualnych wskazań organów państwowych i służb sanitarnych. Ze względu na sytuację zagrożenia zdrowia i stan epidemiczny prosimy zachować ostrożność. Wymagania odgórne są takie, aby w kościele nie przebywało więcej niż 5 wiernych oprócz pełniących posługę. Dotyczy to także pogrzebów i innych wydarzeń religijnych. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję Mszy Św.

4. Plan obchodów Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek g. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek g. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota g. 19.00 Wigilia Paschalna

Niedziela Wielkanocna bez rezurekcji, Msze Św. wg porządku niedzielnego

5. Spowiedź święta będzie możliwa w Wielkim Tygodniu CODZIENNIE w kościele od godz. 9.00-12.00 oraz od godz. 17.00 a także po indywidualnym umówieniu się zachowując obustronnie zalecenia właściwe do stanu zagrożenia epidemicznego. Sakrament Komunii Św. będzie udzielany w tych dniach o równych godzinach 10.00; 11.00; 12.00.

6. Będzie możliwość adorowania Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim, przestrzegając jednak wszystkich ograniczeń związanych z epidemią.

7. W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów wielkanocnych. Biskupi polecają, aby dokonać tego w swoich mieszkaniach, korzystając z modlitwy podanej na stronie internetowej Diecezji albo w zwykły sposób, odmawiając modlitwę przed jedzeniem.

8. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna. W sytuacji potrzeby załatwienia jakiejś sprawy prosimy o kontakt telefoniczny i umówienie się na spotkanie.

9. Parafialny Zespół Caritas zawiesza działalność kawiarenki, biblioteki, pracowni rękodzieła, poradni psychologicznej oraz sklepiku Caritas.

10. W przypadku potrzeby pomocy w zakupach starszym samotnym osobom można nawiązać kontakt z Parafialnym Zespołem Caritas pod numerem tel. 608 496 994.

11. Dostępne są zaświadczenia o pracy w wolontariacie. Odbiór umawiać należy indywidualnie pod numerem telefonu 608 496 994.

12. Tygodnik Idziemy, Numer na 5 IV ukazuje się tylko w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: www.idziemy.pl

13. W związku z obecną sytuacją prosimy życzliwych parafian o wsparcie finansowe, którego dokonać można wpłacając ofiary na konto bankowe parafialne podane poniżej i umieszczone na stronie w sieci. Bóg Zapłać!

Bank Spółdzielczy w Nowym Dworze Mazowieckim
    Nr 90 8011 0008 0010 0160 9304 0001
    Tytuł przelewu: „Darowizna na cele kultu religijnego”