I NIEDZIELA ADWENTU, 27 listopada 2022r.

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rycerze rozprowadzają kalendarze na 2023 rok. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na fundusz ministrantów. Koszt kalendarza to 10 zł. Dzisiaj również rozpoczynamy nasze Rekolekcje Adwentowe, które przeżywamy jako renowacje Misji Świętych z poprzedniego roku. Program rekolekcji:
    • Niedziela – nauki rekolekcyjne na każdej Mszy Świętej,
    • Poniedziałek, wtorek i środa – Msze Święte z naukami o 7, 18 i 19.30. Dodatkowo we wtorek Msza Święta dla chorych o 10.00.
    • Spowiedź we wtorek i środę podczas Mszy Świętych.
    • Środa – święto św. Andrzeja Apostoła.
    • I Czwartek – modlitwa o powołania po mszy wieczornej, adorację poprowadzi Grupa Intronizacyjna.
    • I Piątek – spowiedź podczas mszy porannej i od 17.00 do 21.00. Rano wizyty u chorych.
    • I Sobota – spotkanie dla ministrantów o 9.00, dla Bielanek o 9.30, Konferencja przed Chrztem o 16.00, Różaniec wynagradzający o 17.00.
  3. W przyszłą niedzielę adoracja po sumie o 12.30. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  4. Zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach odprawianych codziennie od poniedziałku do soboty o 7.00. Przychodzimy z lampionami lub opatrzonymi świecami. We wtorki i czwartki szczególnie zapraszamy dzieci na małą niespodziankę.
  5. Opłatki na stół wigilijny będzie rozprowadzał p. Organista przy wyjściu z kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji są dodatkowym wynagrodzeniem za jego posługę.
  6. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę.
  7. Zachęcamy do lektury Listu Pasterskiego naszego Biskupa Romualda Kamińskiego. Ordynariusz Warszawsko-Praski przypomina nam, że „Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu wchodzimy w nowy rok duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” i zachęca: „Proszę Was – raz jeszcze – o dobre zagospodarowanie czasu Adwentu. Potrzebujemy wszyscy przede wszystkim odnowienia ducha. Potrzebujemy powrotu do życia modlitwą i czerpania swoich sił z bliskości z Bogiem. Pamiętajcie o Kościele i Ojczyźnie. Błagajmy Boga o pokój na świecie i o odnowę moralną. Szczególnej trosce powierzam wszystkie Rodziny naszej diecezji. Z serca Wam błogosławię.”
    List dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii i profilu Fb.
  8. 11 grudnia organizujemy wyjazd do Seminarium Duchownego na sztukę teatralną przygotowaną przez naszych kleryków. Zapisy i informacje w zakrystii lub kancelarii do następnej niedzieli.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i gazetki parafialnej.
  10. W listopadzie odeszli z naszej parafii do Domu Ojca: śp. Jakub Prus, Krystyna Dulczewska, Sabina Dutkiewicz. Wieczny odpoczynek.