I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 26 grudnia 2021r. NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

1. Dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej jest obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo rodzin. Taca przeznaczona jest na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.
    Poniedziałek – święto św. Jana Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas mszy świętej.
    Wtorek – święto Świętych Młodzianków, męczenników.
    Piątek – wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Po mszy wieczornej nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego. Biskup Warszawsko -Praski udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zabawy wszystkim, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie naszej diecezji. Korzystając z dyspensy trzeba złożyć ofiarę na pomoc dla potrzebujących i ubogich. W tym dniu kancelaria jest nieczynna.
    I sobota – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to Światowy Dzień Pokoju. Różaniec o 17.
  3. W przyszłą niedzielę adoracja po mszy o 12.30.
  4. Harcerze przynieśli do naszego kościoła ogień z Betlejem. Można przynieść swoją świecę i zanieść ogień do swojego domu.
  5. Program kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę, 2 stycznia. Wizyty duszpasterskie i msze kolędowe rozpoczniemy od 3 stycznia.
  6. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowywali nasz kościół na Święta Bożego Narodzenia: rodzice dzieci komunijnych, p. Irena, p. Andrzej kościelny.
  8. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Wanda Maria Mańkowska. Wieczny odpoczynek…