II NIEDZIELA ADWENTU, 4 grudnia 2022r.

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Tomasza Kancelarczyka, prezesa Fundacji Małe Stópki, który głosi kazania o poszanowaniu życia ludzkiego od chwili poczęcia. Zachęcamy do obejrzenia wystawy o życiu prenatalnym człowieka, przygotowaną przez Rycerzy Jana Pawła II z naszej chorągwi. Adoracja po mszy o 12.30. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
    • Poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Kościoła, msze o 7, 9 i 18.
    • Środa – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
    • Czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Godzina Łaski od 12 do 13 w kościele.
    • Sobota – wspomnienie NMP Loretańskiej.
  3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na wieczór uwielbienia prowadzony przez PZM Na Nowo. Taca będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.
  4. Zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach odprawianych codziennie od poniedziałku do soboty o 7.00. Przychodzimy z lampionami lub opatrzonymi świecami. We wtorki i czwartki szczególnie zapraszamy dzieci na małą niespodziankę. Dziękujemy p. Markowi Szarowowi za pyszne bułeczki.
    Po prawej stronie ołtarza jest dekoracja adwentowa ze skrzynką na jałmużnę dla biednych. Ofiary posłużą Parafialnemu Zespołowi Caritas w pomocy najuboższym parafianom.
  5. Opłatki na stół wigilijny rozprowadza p. Organista przy wyjściu z kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji są dodatkowym wynagrodzeniem za jego posługę. Natomiast świece Wigilijnego Dzieła Pomocy można nabyć w sklepiku parafialnym.
  6. 11 grudnia o godz. 14.00 organizujemy wyjazd do Seminarium Duchownego na sztukę teatralną pt. Pinokio przygotowaną przez naszych kleryków. Zapisy i informacje jeszcze tylko dzisiaj w zakrystii.
  7. 17 grudnia prawdopodobnie pojawi się w naszej parafii św. Mikołaj. Dzieci, które chciałyby się z nim spotkać prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii do przyszłej niedzieli.
  8. Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta, Wicestarosta Nowodworski Paweł Calak, Przewodniczący Rady Powiatu Nowodworskiego Zdzisław Szmytkowski oraz ks. Proboszcz zapraszają na „Kolędowanie z Powiatem Nowodworskim”, czyli koncert najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru gregoriańskiego przy towarzystwie niezwykłego pokazu malowania solą. Koncert odbędzie się 18 grudnia w niedzielę o godzinie 19.
  9. Komisja Liturgiczna w naszej diecezji zdecydowała o odmawianiu Modlitwy do św. Michała Archanioła po błogosławieństwie na końcu Mszy Świętej. Będziemy też odmawiać ujednoliconą wersję tej modlitwy. Szczegółowe uzasadnienie można znaleźć na stronie naszej diecezji i stronie parafii.
  10. Zakupiliśmy dla naszej parafii naczynia liturgiczne: kustodię do przechowywania Najświętszego Sakramentu i pateny do udzielania Komunii Świętej. Koszt 6600zł. wykorzystaliśmy na ten cel ofiary złożone przez rodziców dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej z tego roku.
  11. Składamy serdeczne życzenia imieninowe naszemu kościelnemu p. Krystianowi.
  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i gazetki parafialnej.