II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 8 stycznia 2023r. CHRZEST PAŃSKI

1. Dzisiaj obchodzimy Świętu Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Podczas mszy o 30 rycerze naszej chorągwi św. Jana Pawła II złożą uroczyste przyrzeczenie i podejmą duchową adopcję dziecka poczętego. Zachęcamy do włączenia się w dzieło duchowej adopcji. O 19.30 zapraszamy na charytatywny Koncert Kolęd w naszym kościele. Wystąpią m.in. Rafał Brzozowski wraz z przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi, m.in. Alicją Węgorzewską, Andrzejem Rybińskim, Haliną Frąckowiak oraz Modlińskim Kwartetem Smyczkowym. Koncert poprowadzi Marta Manowska. Podczas koncertu będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna na rehabilitację Mikusia.
    • Wtorek – spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych o 19.00.
    • Piątek – Różaniec Fatimski o 17.00.
    • Sobota – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania o 19.00.
  3. W przyszłą niedzielę o 16.00 msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców. Po mszy wieczornej wieczór uwielbienia.
  4. Od 14 stycznia (sobota) przyjmiemy w naszym kościele Obraz Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Powitanie Obrazu o 17.45. Obraz będzie w naszym kościele do kolejnej soboty, czyli 21 stycznia. W tym czasie codziennie po mszach świętych porannych i wieczornych w dni powszednie będziemy odmawiali Różaniec a w niedzielę o 17.30.
  5. Rycerze Jana Pawła II podejmują od stycznia comiesięczną adorację jako ekspiację za grzech aborcji. Będzie się ona odbywała w każdy drugi piątek miesiąca od 19 do 20, w ramach naszej piątkowej adoracji najświętszego Sakramentu.
  6. W niedzielę 22 stycznia o 15.30 zapraszamy na Jasełka w wykonaniu dzieci i dorosłych z naszej parafii.
  7. Kolęda:
    9 stycznia, poniedziałek            Szarych Szeregów 10, Wojska Polskiego domy, 4 i 6,
    10 stycznia, wtorek                    Wojska Polskiego 8 i 9,
    11 stycznia, środa                      Wojska Polskiego 10, 11 i 12,
    12 stycznia, czwartek                Wojska Polskiego 13 i 14,
    13 stycznia, piątek                     Wojska Polskiego 15 i 16,
    14 stycznia, sobota                    Boża Wola
    16 stycznia, poniedziałek          Wojska Polskiego 17 i 27,
    17 stycznia, wtorek                    Wojska Polskiego 19 i 31,
    18 stycznia, środa                      Wojska Polskiego 23, 25 i 29,
    19 stycznia, czwartek                Wojska Polskiego 18 i 37,
    20 stycznia, piątek                     Wojska Polskiego 33 i 35,
    21 stycznia, sobota                    Wojska Polskiego 45 A,B,C i 47.
    Kolędujemy w dni powszednie od 17 do 21, w soboty od 10. Ofiary złożone podczas Kolędy będą przeznaczone na ołtarze w bocznych kaplicach.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i gazetki parafialnej.