II NIEDZIELA WIELKANOCY, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 24 kwietnia 2022r.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest z ustanowienia św. Jana Pawła II jako Święto Miłosierdzia. Prosił o to Pan Jezus w objawieniach, które miała św. Faustyna. Kazania głosi dzisiaj o. Jerzy Wilk, Kamilianin. Godzina Miłosierdzia z Koronką od 15 do 16. Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych o 16.10. Erygowanie Chorągwi Rycerzy Jana Pawła II podczas Mszy Świętej o 18.00. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne „Caritas: w naszej diecezji. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
    Poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty,
    Wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,
    Czwartek – wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, prezbitera,
    Piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  3. Przyszła niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna pod hasłem: „Pokój temu domowi”. Godzina Biblijna, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu połączona ze słuchaniem Pisma Świętego w naszym kościele od 15 do 16. Nabożeństwo Majowe o 17.30.
  4. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za udekorowanie Obrazu Jezusa Miłosiernego na dzisiejsze święto i zachęcamy do modlitwy przed Obrazem i relikwiami św. Faustyny.
  5. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic Sp. z o.o. organizuje w naszej parafii zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z tej akcji są wsparciem dla polskich misjonarzy. Zużyty sprzęt można dostarczać pod magazyn Parafialnego Zespołu Caritas w sobotę 30 kwietnia od 9 do 11.
    Damian Mateusz Trzaskoma, kawaler z Par. Wniebowzięcia NMP w oraz Monika Izabela Szydlik, panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza.
    Grzegorz Kazimierz Ciastkowski, kawaler oraz Katarzyna Szabelska, panna, obydwoje z par. tut. Zapowiedź pierwsza.
    Konrad Paweł Szpakowski, kawaler z par. tut. oraz Paulina Romanowicz, panna z Par. św. Wojciecha w Nasielsku. Zapowiedź pierwsza.
    Marcin Banasiak, kawaler i Marzena Mikołajczak, panna, obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.