II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 13 marca 2022r.

1. Dzisiaj przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Zapraszamy na Różaniec Fatimski o 16.45 oraz Gorzkie Żale o 17.15. Taca przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła, a do puszki przed kościołem zbieramy ofiary na dzieło misyjne „Ad gentes”.
  2. W sobotę obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Święte o 7, 9 i 18.
  3. W naszym kościele codziennie po mszy wieczornej odmawiamy Różaniec o pokój na Ukrainie.
  4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o 17 dla dzieci i o 18.45 dla dorosłych, Gorzkie Żale w niedzielę o 17.15. Obok prezbiterium jest wystawiona skrzynka na Jałmużnę Wielkopostną – w tym roku przeznaczona na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Natomiast do skarbonek przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz na paczki świąteczne dla najuboższych parafian. Prosimy o zgłaszanie zarówno chorych do spowiedzi świątecznej jak i ubogich, którzy potrzebują pomocy na święta.
  5. Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy będzie we wtorek i piątek w godzinach 16.30-18.00 w magazynie Caritas. Parafialny Zespół Caritas zaprasza również chętnych do pomocy w przygotowaniu palem wielkanocnych we wtorek o 00 w salce na plebanii.
  6. Przypominamy, że ostateczny termin składania ankiet synodalnych mija 15 marca 2022 r. Ankiety można złożyć w zakrystii lub kancelarii albo wysłać na adres sekretariatu synodu lub pocztą elektroniczną: synod@diecezja.waw.pl Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w drodze synodalnej. W razie pytań Parafialny Zespół Synodalny odpowie na wszystkie pytania oraz pomoże w wypełnieniu ankiety.
  7. Zostały już wymierzone i zaprojektowane drzwi między kruchtą a nawą kościoła oraz klęczniki do przyjmowania Komunii Świętej. Koszt ok. 65 tys. zł. Drzwi zostaną zamontowane do naszego odpustu parafialnego a klęczniki nieco wcześniej.
  8. 26 marca (sobota) organizujemy pieszą pielgrzymkę pokutną do Zakroczymia. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii do przyszłej niedzieli.
    Albert Kozieł, kawaler z parafii tutejszej i Joanna Małgorzata Ogonowska, panna z Parafii NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie. Zapowiedź druga.