II NIEDZIELA ZWYKŁA, 15 stycznia 2023r.

1. Dzisiaj o 16.00 msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców, o 17.30 różaniec a po mszy wieczornej wieczór uwielbienia.
    • Wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata.
    • Czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
    • Piątek – 5 rocznica ingresu Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
    • Sobota – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na mszę świętą o 8.00 z okazji imienin ks. Sebastiana.
  4. W tym tygodniu przeżywamy nawiedzenie naszej parafii przez Obraz Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Obraz będzie w naszym kościele do soboty, czyli 21 stycznia. W tym czasie codziennie po mszach świętych porannych i wieczornych będziemy odmawiali Różaniec. W środę po mszy wieczornej i różańcu procesja pokutna z Obrazem wokół kościoła. Pożegnanie Obrazu nastąpi w sobotę po mszy porannej.
  5. Od 18 do 25 stycznia przeżywamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
  6. Zapraszamy na Jasełka przygotowane przez dzieci i dorosłych z naszej parafii w przyszłą niedzielę o 15.30. Ten niezwykły spektakl bożonarodzeniowy będzie również okazją do wspólnego kolędowania. Ofiary zbierane po jasełkach będą wsparciem dla pracy duszpasterskiej z dziećmi i młodzieżą w naszej parafii.
  7. Kolęda:
    16 stycznia, poniedziałek               Wojska Polskiego 17 i 27,
    17 stycznia, wtorek                         Wojska Polskiego 19 i 31,
    18 stycznia, środa                           Wojska Polskiego 23, 25 i 29,
    19 stycznia, czwartek                     Wojska Polskiego 18 i 37,
    20 stycznia, piątek                          Wojska Polskiego 33 i 35,
    21 stycznia, sobota                         Wojska Polskiego 45A, 45B, 45C i 47,
    23 stycznia, poniedziałek               Wojska Polskiego 49, 49A i Okulickiego 5,
    24 stycznia, wtorek                         Wojska Polskiego 49B i Okulickiego 1,
    25 stycznia, środa                           Wojska Polskiego 49C i      Okulickiego 2,
    26 stycznia, czwartek                     Okulickiego 8 i Młodzieżowa 4,
    27 stycznia, piątek                          Młodzieżowa 6,
    28 stycznia, sobota                         Okulickiego 3, 4 i 6.
    Kolędujemy w dni powszednie od 17 do 21, w soboty od 10. Ofiary złożone podczas Kolędy będą przeznaczone na ołtarze w bocznych kaplicach.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i gazetki parafialnej.