III NIEDZIELA ADWENTU, 11 grudnia 2022r.

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Po mszy wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia prowadzony przez Parafialny Zespół Muzyczny na nowo.
    • Wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, spotkanie dla dzieci rodziców pierwszokomunijnych o 19.00.
    • Środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
    • Piątek – wieczorną adorację w godzinach 19.00 – 20.00 będzie prowadziła Grupa Adoracyjna towarzysząc nam muzyką i śpiewem.
    • Sobota – spotkanie ministrantów o 9.00 oraz kandydatów do Bierzmowania o 18.30.
  3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00 w intencji ks. Proboszcza z okazji Imienin.
  4. Zapraszamy do naszego sklepiku, który prowadzi Parafialny Zespół Caritas. Można tam nabyć dewocjonalia, dobre książki i rzeczy potrzebne m.in. do chrztu i wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Wszelkie dochody sklepiku przeznaczone są na pracę charytatywną w naszej parafii. Dzisiaj zachęcamy szczególnie do nabywania świec wigilijnych, lampionów adwentowych i kalendarzy Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Przypominamy również, że po prawej stronie ołtarza jest dekoracja adwentowa ze skrzynką na jałmużnę dla biednych. Ofiary posłużą Parafialnemu Zespołowi Caritas w pomocy najuboższym parafianom.
  5. W kruchcie kościoła można nabyć stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe przygotowane przez wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na przygotowanie Jasełek w naszej parafii.
  6. Dziękujemy wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego, którzy uczestniczyli w akcji Caritas „Tak. Pomagam!”. Razem było 55 osób, z czego 12 nauczycieli. Zebraliśmy 226 kg żywności. Przygotowano 39 paczek świątecznych. Osoby z programu FEAD, które nie odebrały paczek mogą się zgłosić 17 grudnia o 9.00.
  7. Z coraz większą pewnością możemy stwierdzić, że 17 grudnia, czyli w najbliższą sobotę pojawi się w naszej parafii św. Mikołaj. Dzieci, które chciałyby się z nim spotkać prosimy o zapisywanie się jeszcze dzisiaj w zakrystii. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 10.00.
  8. Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta, Wicestarosta Nowodworski Paweł Calak, Przewodniczący Rady Powiatu Nowodworskiego Zdzisław Szmytkowski oraz ks. Proboszcz zapraszają na „Kolędowanie z Powiatem Nowodworskim”, czyli koncert najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru gregoriańskiego przy towarzystwie niezwykłego pokazu malowania solą. Koncert odbędzie się 18 grudnia w niedzielę o godzinie 19 w naszym kościele.
  9. Wizytę duszpasterską, zwaną „Kolędą” rozpoczniemy zaraz po Bożym Narodzeniu. Planujemy dotrzeć do wszystkich Parafian. Plan kolędy podamy w przyszłą niedzielę.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i gazetki parafialnej.