III NIEDZIELA ADWENTU, 17 grudnia 2023r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je ks. prof. Przemysław Nowakowski CM. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi: niedziela – 8.00, 9.30, 11.00 (dla dzieci), 12.30, 16.00 (dla dzieci i rodziców pierwszokomunijnych), 18.00, poniedziałek i wtorek – 9.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź podczas każdej mszy świętej.
  2. We wtorek przypada 3 rocznica święceń biskupich Bpa Jacka Grzybowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Msze Święte o 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma mszy wieczornej. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w tym dniu we mszy świętej.
  4. W poniedziałek 25 grudnia przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego. O północy zapraszamy na Pasterkę, którą poprzedzi wspólne kolędowanie od 23.30. Taca podczas Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Pozostałe msze święte jak w każdą niedzielę.
  5. 26 grudnia, wtorek – święto Św. Szczepana, czyli drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona na budowę nowych świątyń w Diecezji.
  6. Opłatki na stół wigilijny rozprowadza p. Organista przy wyjściu z kościoła.
  7. W sklepiku parafialnym można zakupić świece wigilijne i ozdoby świąteczne.
  8. Dziękujemy wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 7 i. Orła Białego za udział w akcji „Tak, pomagam.” Dzięki 25 uczniom i nauczycielom Parafialny Zespół Caritas zebrał 140kg produktów żywnościowych z czego przygotowano paczki na święta dla 15 osób z naszej parafii.
  9. Program wizyty duszpasterskiej, czyli „kolędy”:
    20.gru               środa                       Dębowa 72, 72A
    21.gru               czwartek                 Dębowa 52, 54
    22.gru               piątek                      Dębowa 48, 50
    27.gru               środa                       Dębowa 42
    28.gru               czwartek                 Dębowa 44 i 46
    29.gru               piątek                      Miła i Mała
    30.gru               sobota                     Suchocin
    02.sty               wtorek                     Cicha 1 i 3
    03.sty               środa                        Dębowa 40, Dobra, Wesoła, Leśna 2A
    04.sty               czwartek                  Bursztynowa, Szafirowa, Koralowa
    05.sty               piątek                       Diamentowa