III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 12 marca 2023r.

1. Dzisiaj o 17.15 Gorzkie Żale. Po mszy wieczornej zapraszamy na adorację Krzyża prowadzoną przez Parafialny Zespół Muzyczny na nowo.
    – poniedziałek – przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. O 17.00 zapraszamy na Różaniec Fatimski.
    – piątek – Droga Krzyżowa o 17.00 dla dzieci i 18.45 dla dorosłych.
    – sobota – zbiórka dla ministrantów o 9.00 w salce pod plebanią.
  3. W tym tygodniu kancelaria będzie już czynna według stałego grafiku, czyli: poniedziałek 19.00 – 20.00, środa i piątek 16.30 – 17.30, sobota 8.00 – 8.30.
  4. W sklepiku parafialnym można nabyć palmy, świece oraz stroiki wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najuboższym parafianom. Prosimy o przynoszenie gałązek bukszpanu do palm wielkanocnych. Można je zostawić na ławce przed kancelarią.
  5. Do skarbonek przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  6. 18 marca organizujemy II Pielgrzymkę Pokutną z naszego kościoła do Zakroczymia. Zapisy jeszcze dzisiaj w zakrystii i kancelarii.
  7. 19 marca (niedziela) rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi br. Juliusz Pyrek, OFM. Program rekolekcji dostępny jest w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:
    Paweł Robert Kabota, kawaler z par. tut. i Maria Mossakowska, panna z Parafii Wszystkich Świętych w Karniewie. Zapowiedź druga.
    Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
    Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.
  9. Kolęda:
    13.mar              poniedziałek           Jarzębinowa 13 i 15
    14.mar              wtorek                    17 dzielnica, Pileckiego 92 i Leśna
    15.mar              środa                       Dębowa 72A oraz dodatkowe wizyty
    16.mar              czwartek                 dodatkowe wizyty
    17.mar              piątek                      dodatkowe wizyty
    Na dodatkowe wizyty można się zapisać dzisiaj w zakrystii.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i gazetki parafialnej.