IV NIEDZIELA ADWENTU, 19 grudnia 2021r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je ks. Marcin Żurek. Zapraszamy na nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej oraz w poniedziałek i wtorek o 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. Spowiedź podczas mszy świętych oraz w poniedziałek i wtorek od godziny 17.00. W poniedziałek i wtorek ze względu na rekolekcje Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
    Dzisiaj przypada również 1 rocznica święceń biskupich Bpa Jacka Grzybowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
    – Wigilia Bożego Narodzenia, 24 grudnia – Msza tylko o 7.00. nie ma mszy wieczornej i adoracji. Pasterka o północy. Taca przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
    – Uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia – msze święte jak w niedzielę.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Błogosławieństwo rodzin podczas każdej mszy świętej. Taca przeznaczona na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.
  4. Poświęcone opłatki można nabywać w sklepiku parafialnym, zakrystii a w tygodniu również w kancelarii. W sklepiku są także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz ozdoby świąteczne wykonane przez Parafialny Zespół Caritas.
  5. Po świętach Bożego Narodzenia rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Zgodnie z wytycznymi podanymi przez naszego biskupa diecezjalnego odbędzie się ona tylko na indywidualne zaproszenia parafian. Do dnia 26 grudnia 2021r. każda rodzina lub osoby indywidualne mogą wypełnić zaproszenie i złożyć je do księży w zakrystii lub kancelarii. Karty zaproszeń są wyłożone na stoliku za ławkami. Od świąt będziemy informować o terminie kolędy na poszczególnych ulicach. Pozostałe rodziny będziemy zapraszali na msze święte po Nowym Roku w dni powszednie o 19.00.
  6. Nasza parafia organizuje na przełomie maja i czerwca 2022r. pielgrzymkę do Włoch z okazji 20-lecia kanonizacji św. Ojca Pio. Szczegółowe informacje w zakrystii oraz na stronie internetowej parafii.
  8. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca śp. Małgorzata Bujała, śp. Danuta Warzyńska, śp. Edward Pawełczak. Wieczny odpoczynek…