IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 19 marca 2023r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Juliusz Pyrek, OFM. Nauki rekolekcyjne podczas każdej mszy świętej. O 16.00 msza dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. O 17.15 Gorzkie Żale. Dziś gościmy również o. Ireneusza Klimczyka OFM Conv., który pomaga nam w spowiedzi.
  2. Program rekolekcji: poniedziałek, wtorek i środa msze święte z naukami rekolekcyjnymi o 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Szczegółowy program dostępny w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii i profilu Fb.
    Poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP,
    Piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci o 17.00 i dla dorosłych o 18.45,
    Sobota – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o 7, 9 i 18. W tym dniu przypada 31 rocznica erygowania Diecezji Warszawsko-Praskiej. Jest to Światowy Dzień Życia i z tej okazji będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego, do czego szczególnie zachęcają Rycerze Jana Pawła II z naszej chorągwi.
  4. W sklepiku parafialnym można nabyć palmy, świece oraz stroiki wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najuboższym parafianom. Prosimy o przynoszenie gałązek bukszpanu do palm wielkanocnych. Można je zostawić na ławce przed kancelarią.
  5. Do skarbonek przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  6. W sobotę, 25 marca w godzinach od 9 do 10 w magazynie Parafialnego Zespołu Caritas będą wydawane paczki dla podopiecznych programu FEAD.
  7. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Odwiedziliśmy 2116 rodzin, co stanowi 40,88% wszystkich mieszkań (5176). Bardzo dziękujemy tym, którzy przyjęli w swoim domu kapłanów, za wszystkie rozmowy, spostrzeżenia i propozycje oraz za ofiary złożone na boczne ołtarze w kościele. Zostaną one wykonane do naszego odpustu parafialnego. Wielu parafian zatroskanych o stan naszych ławek w kościele prosiło o przypomnienie, aby nie stawiać nóg na klęcznikach w ławkach.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i gazetki parafialnej.