IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 27 marca 2022r.

1. Dzisiaj wolontariusze Koła Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Ruchowo z Nowego Dworu Mazowieckiego zbierają przed kościołem ofiary na rzecz swoich podopiecznych. Gorzkie Żale o 17.15.
  2. W tym tygodniu przypada:
    -I Piątek – spowiedź podczas porannej mszy świętej i od 17.00.
    -I Sobota – konferencje przed chrztem o 16.00, Różaniec o 17.00.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. dr Robert Wielądek, Duszpasterz Rodzin naszej diecezji. Program jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz będzie dostępny na stronie internetowej i profilu Fb.
  4. W naszym kościele codziennie po mszy wieczornej odmawiamy Różaniec o pokój na Ukrainie.
  5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o 17 dla dzieci i o 18.45 dla dorosłych, Gorzkie Żale w niedzielę o 17.15. Obok prezbiterium jest wystawiona skrzynka na Jałmużnę Wielkopostną – w tym roku przeznaczona na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Natomiast do skarbonek przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz na paczki świąteczne dla najuboższych parafian. Prosimy o zgłaszanie zarówno chorych do spowiedzi świątecznej jak i ubogich, którzy potrzebują pomocy na święta.
  6. Dary dla uchodźców z Ukrainy można przynosić w każdy piątek w godzinach 16.30-18.00 do magazynu Caritas. Potrzebne są m. in. pościel, koce, kołdry i poduszki. Przyjmujemy rzeczy nowe. Parafialny Zespół Caritas prosi również o przynoszenie gałązek bukszpanu do palm wielkanocnych. Można je zostawiać na ławce przed kancelarią. Dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony dla uchodźców z Ukrainy.
  7. W sklepiku parafialnym są do nabycia wielkanocne świece Caritas.
  8. W każdy czwartek po mszy wieczornej o 19.00 zapraszamy na Katechezę dla Dorosłych w salce na plebanii.
  9. W naszym kościele są już klęczniki do przyjmowania Komunii Świętej. Zostało również zainstalowane nagłośnienie procesyjne wokół kościoła i zakupione nagłośnienie przenośne, które wykorzystaliśmy wczoraj podczas pielgrzymki do Zakroczymia.
  10. Dziś powoli żegnamy i dziękujemy za dotychczasową posługę naszemu organiście p. Jackowi, który będzie grał do końca marca.
    Damian Piotr Kania, kawaler i Nina Konopska, panna, obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.