IX NIEDZIELA ZWYKŁA, 4 czerwca 2023r. NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii Świętej wielkanocnej. Podczas Mszy Świętej o 11.00 będzie Rocznica I Komunii Świętej a po sumie adoracja i procesja wokół kościoła. Do puszki zbieramy ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej.
    Poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
    Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po mszy o 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców Suchocina, Wólki Górskiej, Nowego Dworu Mazowieckiego i Bożej Woli. Procesja przejdzie ulicami: Wojska Polskiego, Pileckiego, Wiosenną, Sadową i Wyszyńskiego. Zachęcamy do przystrojenia domów symbolami eucharystycznymi. Na procesję zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. Przez okres dawnej Oktawy Bożego Ciała będziemy prowadzić procesje eucharystyczne wokół kościoła po mszach wieczornych.
    Piątek – msza święta z okazji 22 rocznicy święceń kapłańskich ks. Roberta o 18.00.
    Sobota – spotkanie dla ministrantów o 9.00.
  3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne o 17.00, po mszy wieczornej Wieczór Uwielbienia prowadzony przez Parafialny Zespół Muzyczny NaNowo.
  4. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie po mszy wieczornej (o 18.30) a w niedziele o 17.30.
  5. Zapraszamy na Rodzinny Spływ Kajakowy 24 czerwca (informacje i zapisy do 11 czerwca w zakrystii lub kancelarii).
  6. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej rozpoczęło rekrutację kandydatów na nowy rok akademicki 2023/2024. Będzie ona prowadzona od 1 czerwca do 8 września 2023 roku. Nasze Seminarium, które znajduje się w Warszawie-Tarchominie przy ul. Mehoffera 2, już od ponad dwudziestu lat przygotowuje kolejne roczniki kapłanów, którzy potem realizują swoje powołanie w Diecezji Warszawsko-Praskiej.
    Piotr Grzyb, kawaler z par. tut. i Paulina Emilia Dąbrowska, panna z Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim. Zapowiedź druga.
    Szymon Jakub Doroszkiewicz, kawaler z Parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie i Dominika Wiśniewska, panna z par. tut. Zapowiedź druga.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i gazetki parafialnej.