NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ, 10 kwietnia 2022r.

1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień, który jest poświęcony na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. O 17.15 Gorzkie Żale.
  2. W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Kapłani gromadzą się o 10.00 w konkatedrze na Mszy Krzyżma wraz ze swoimi biskupami i odnawiają przyrzeczenia kapłańskie. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.
    Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
    Wielki Piątek – o 8.00 tzw. „Ciemna Jutrznia”. Cały dzień możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża o 18.00. Podczas adoracji Krzyża zbieramy ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły (18 – 60 lat).
    Wielka Sobota – „Ciemna Jutrznia” o 8.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do Wigilii Paschalnej. Święcenie pokarmów: w kościele od 9 do 15.00 co pół godziny, w Bożej Woli o 9.30 w Klubie Rolnika (ul. Dębowa 42), w Suchocinie o 10.00 (ul. Modlińska 53). Koronka i Nowenna o 15.00. Wigilia Paschalna o 20.00 (przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych).
    Wielkanoc – Rezurekcja o 6.00. Następna Msza Święta o 9.30 (!), 11.00, 12.30 i 18.00. O 15 Koronka i Nowenna.
    Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte jak w niedzielę. O 15 Koronka z Nowenną.
  3. Spowiedź możliwa będzie w poniedziałek, wtorek i środę podczas mszy świętych porannych i wieczornych oraz w Wielką Sobotę od 9 do 15.
  4. Kancelaria Parafialna czynna będzie w Wielkim Tygodniu tylko do środy włącznie.
  5. Bardzo dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas, pani Agnieszce Gumińskiej i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie palem. Dochód z ich sprzedaży wynosi 5520zł, które zostaną przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy.
    Rafał Jakubowski, kawaler i Monika Izabela Depowska, panna, obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.