NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 5 czerwca 2022r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Przypominamy o spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej, do której zobowiązują nas przykazania kościelne. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  Księdzu Robertowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej z okazji imienin.
 2. W tym tygodniu:
  Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła,
  Środa – wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
  Czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji ks. Roberta z okazji 20 rocznicy święceń kapłańskich.
  Sobota – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 4. 19 czerwca (niedziela) odbędą się w naszej parafii wybory do rady Parafialnej. Nazwiska kandydatów można składać jeszcze w tym tygodniu. Powinny być one przekazane proboszczowi lub wikariuszom w formie pisemnej wraz z uzasadnieniem oraz numerem kontaktowym do osoby zgłaszanej.
 5. Nasza parafia organizuje spływ kajakowy w dniu 11 czerwca (sobota). Może wziąć w nim udział rodzic z dzieckiem. Koszt promocyjny 100zł od kajaka. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii jeszcze tylko dzisiaj.
 6. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w dni powszednie czerwca od poniedziałku do piątku o 18.30 a w niedziele o 17.30.
 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w sobotę, 11 czerwca po mszy wieczornej i nabożeństwie czerwcowym.
 8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  Łukasz Sebastian Nowicki, kawaler z par. tut. i Magdalena Bilińska, panna z Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie. Zapowiedź pierwsza.
  Damian Tarkowski, kawaler z par. tut. i Kinga Kaczmarczyk, panna z Parafii św. Wawrzyńca w Żółkiewce. Zapowiedź pierwsza.
  Mateusz Grzegorz Zdzych, kawaler z Parafii św. Barnaby Apostoła w Warszawie i Agata Krzymińska, panna z par. tut. Zapowiedź druga.
  Krzysztof Piotr Gronek, kawaler z par. tut. i Klaudia Lisiecka, panna z Parafii św. Antoniego w Woli Kiełpińskiej. Zapowiedź druga.
  Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.