NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 17 kwietnia 2022r.

1. Osiem początkowych dni okresu Wielkanocy stanowi oktawę Wielkanocy. Z tej racji w najbliższy piątek nie ma postu.
  2. Zapraszamy dzisiaj na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nowennę o 15.00.
  3. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w niedzielę. Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia o 15.00. Taca przeznaczona na KUL.
  4. Od wtorku do soboty Koronkę i Nowennę do Miłosierdzia Bożego będziemy odmawiali po mszach wieczornych.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego i Wielkanocy: ministrantom i lektorom, scholii, Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie Ciemnicy, młodzieży oazowej za Grób Pański, osobom sprzątającym i dekorującym kościół.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Kazania w tym dniu wygłosi ks. Jerzy Wilk, OSCam., misjonarz. Będzie go można wesprzeć ofiarami przed kościołem. O 15.00 Koronka i Godzina Miłosierdzia. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 nastąpi uroczyste erygowanie Chorągwii Rycerzy św. Jana Pawła II w naszej parafii.
    Taca będzie przeznaczona na dzieła charytatywne ‘Caritas’ naszej diecezji.
    Marcin Banasiak, kawaler i Marzena Mikołajczak, panna, obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
  9. W imieniu wszystkich kapłanów posługujących w tej parafii życzymy, aby Święta Wielkanocne były czasem spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem. Niech On napełnia nasze serca radością i pokojem a blask Jego Zmartwychwstania niech rozprasza wszelkie mroki naszego życia. Niech wiara w obecność Zmartwychwstałego Jezusa czyni z nas prawdziwych Jego świadków wobec ludzi, których spotykamy na drodze swego życia…