Ogłoszenia parafialne, 17 października 2021r.

1. W piątek zakończyliśmy misje święte w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naukach oraz osobom, które ofiarowały ciasta i przetwory do naszej kuchni. Pamiętajmy, że przed nami realizacja postanowień misyjnych. W listopadzie będziemy przedstawiali grupy i wspólnoty, które powstaną w naszej parafii. Zachęcamy do odpowiedzi na misyjne wezwania.
  2. Dzisiaj zapraszamy dzieci komunijne i rodziców na mszę świętą o 16.00.
    Poniedziałek – święto św. Łukasza Ewangelisty,
    Wtorek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera,
    Środa – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,
    Piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Tydzień misyjny. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na misje.
  5. Można zgłaszać imiona zmarłych na wypominki. Imiona zapisujemy na kartkach, które leżą na stoliku za ławkami i przynosimy do księży w zakrystii lub kancelarii.
  6. Przypominamy, że msze święte w dni powszednie są odprawiane w naszym kościele o 7 i 18. Zapraszamy również w październiku na nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.30.
  7. Parafialny zespół Caritas:
    – zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „ Mój Święty Patron”. Podpisane prace formatu A4 prosimy dostarczyć do przyszłej niedzieli 24.10. do zakrystii lub sklepiku parafialnego. Wystawa prac, ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród odbędzie się 31 października po Mszy Świętej dla dzieci o godzinie 11. Regulamin konkursu wyłożony jest na stolikach za ławkami i w sklepiku.
    – zaprasza na cotygodniowe warsztaty dla miłośników rękodzieła. Warsztaty odbywać się będą w każdą środę po Mszy wieczornej w salce parafialnej.
    – w sobotę 23 października będzie wydawana żywność z programu FEAD. Zapraszamy osoby objęte programem po odbiór w godzinach 9:00 do 10:00″.
  8. W Rzymie rozpoczęło się XVI Zgromadzenie Ogólnego Synodu Biskupów „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja.” W liście pasterskim biskupi wyjaśniają, że słowo „synod” oznacza podążanie wspólną drogą. Synody były przez wieki podstawowym sposobem podejmowania kościelnych decyzji. Papież Franciszek pragnie, aby w doświadczeniu synodalnym uczestniczyli również świeccy. Prace synodalne potrwają 2 lata.
  10. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jerzy Bogdanowicz i śp. Helena Konopka. Wieczny odpoczynek…