UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO, 25 grudnia 2022r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Taca podczas Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
    • Poniedziałek, 26 grudnia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na budowę nowych świątyń w diecezji. Podczas każdej mszy świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo rodzin.
    • Wtorek, 28 grudnia – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas mszy świętych obrzęd błogosławieństwa wina.
    • Środa, 28 grudnia – święto św. Młodzianków, męczenników.
    • Piątek, 30 grudnia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
    • Sobota, 31 grudnia – ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza Święta dziękczynna za 2022 rok o 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Pokoju.
  4. Od 25 grudnia do 1 stycznia trwa Oktawa Narodzenia Pańskiego. Każdy dzień ma rangę święta w Kościele i nie znosi piątkowego postu.
  5. We wtorek 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”. Będzie ona przebiegała następująco:
    • 27 grudnia, wtorek                     Sikorskiego 1 (od początku i od końca)
    • 28 grudnia, środa                        Sikorskiego 2 (od początku i od końca)
    • 29 grudnia, czwartek                  Sikorskiego 4 (od początku i od końca)
    • 2 stycznia, poniedziałek              Szarych Szeregów 3 (od początku i od końca)
    • 3 stycznia, wtorek                       Szarych Szeregów 1 (od początku i od końca)
    • 4 stycznia, środa                          Szarych Szeregów 4 (od 19.00), 5 i 6 (od początku)
    • 5 stycznia, czwartek                    Szarych Szeregów2 i 8 (od początku)
    • 7 stycznia, sobota                       Suchocin (z dwóch stron) i Wólka Górska (od Wiślanej w obrębie Wólki Górskiej)
    • Kolędujemy w dni powszednie od 17 do 21, w soboty od 10. Ofiary złożone podczas Kolędy będą przeznaczone na ołtarze w bocznych kaplicach.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i gazetki parafialnej.