UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Kościół obchodzi również Światowy Dzień Pokoju.
    • Poniedziałek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,
    • Wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus,
    • I Czwartek – nabożeństwo adoracyjne z modlitwą o powołania po mszy wieczornej,
    • Piątek – uroczystość Objawienia Pańskiego, msze święte jak w każdą niedzielę, taca przeznaczona na misje. O 10.30 zapraszamy na Orszak Trzech Króli. Spotykamy się na ul. Młodzieżowej przy szkole i wyruszymy do kościoła. Dzieci zachęcamy do przebrania się w stosowne stroje. Wszyscy otrzymają też korony na głowę. Spowiedź podczas mszy świętych. Po mszy wieczornej adoracja do 21.00.
    • I Sobota – konferencja przed chrztem o 16.00, Różaniec o 17.00.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Świętu Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.
  4. Chorych kapłani odwiedzą w tym tygodniu w czwartek ze względu na piątkową uroczystość.
  5. Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski, Rafał Brzozowski oraz ks. proboszcz Dariusz Bala zapraszają na charytatywny Koncert Kolęd w naszym kościele w dniu 8 stycznia o 19.30. Wystąpią m.in. Rafał Brzozowski wraz z przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi, m.in. Alicją Węgorzewską, Andrzejem Rybińskim, Haliną Frąckowiak oraz Modlińskim Kwartetem Smyczkowym. Koncert poprowadzi Marta Manowska. Podczas koncertu będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna na rehabilitację Mikusia.
  6. W styczniu z racji kolędy kancelaria parafialna będzie czynna w piątek (16.30 – 17.30) i sobotę (8.00 – 8.30). W sprawach pilnych prosimy zgłaszać się po mszy wieczornej w zakrystii lub dzwonić na telefon parafialny.
  7. Kolęda:
    2 stycznia, poniedziałek                 Szarych Szeregów 3 (od początku i od końca)
    3 stycznia, wtorek                          Szarych Szeregów 1 (od początku i od końca)
    4 stycznia, środa                            Szarych Szeregów 4 (od 19.00), 5 i 6 (od początku)
    5 stycznia, czwartek                      Szarych Szeregów2 i 8 (od początku)
    7 stycznia, sobota                          Suchocin (z dwóch stron) i Wólka Górska (od Wiślanej w obrębie Wólki Górskiej)
    9 stycznia, poniedziałek                 Szarych Szeregów 10, Wojska Polskiego domy, 4 i 6,
    10 stycznia, wtorek                        Wojska Polskiego 8 i 9,
    11 stycznia, środa                          Wojska Polskiego 10, 11 i 12,
    12 stycznia, czwartek                    Wojska Polskiego 13 i 14,
    13 stycznia, piątek                         Wojska Polskiego 15 i 16,
    14 stycznia, sobota                        Boża Wola
    Kolędujemy w dni powszednie od 17 do 21, w soboty od 10. Ofiary złożone podczas Kolędy będą przeznaczone na ołtarze w bocznych kaplicach.
  8. W grudniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca: Barbara Wanna, Tomasz Pawłat, Regina Adamska, Ryszard Gałecki, Mieczysław Ostrowski, Mariola Szaflarska, Andrzej Wrzesiński, Halina Liwska, Wiesław Zarębski, Bogumił Jabłoński
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i gazetki parafialnej.