V NIEDZIELA WIELKANOCY, 28 kwietnia 2024r.

• Poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.
    • Środa – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
    • I Czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne po mszy wieczornej. Adoracja prowadzona przez Grupę Intronizacyjną do 19.30.
    • I Piątek – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze Święte jak w niedzielę. Podczas adoracji wieczornej będzie nam towarzyszyła modlitwą i śpiewem Grupa Adoracyjna od 19.00 do 20.00. Indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem o 20.00. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
    • I Sobota – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Diecezji Warszawsko-Praskiej. Różaniec wynagradzający o 17.00.
  2. Z racji świąt państwowych i kościelnych 1 i 3 maja kancelaria jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o zgłaszanie się po mszach świętych do zakrystii.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe: w dni powszednie po mszy wieczornej o 18.30 a w niedziele o 17.30.
  4. Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę do kościoła św. Doroty w Markowej 8 czerwca 2024r. Będzie to sposobność do dziękczynienia za dar beatyfikacji bł. rodziny Ulmów, za czas peregrynacji ich relikwii w naszej diecezji oraz możliwość odebrania przez naszą parafię relikwii. W programie:  Eucharystia pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Chudzio, konferencja o błogosławionej rodzinie Ulmów, możliwość zwiedzania Muzeum Polaków ratujących Żydów. Zapisy do końca kwietnia.
  5. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom i wspólnotom z naszej parafii za pomoc w przygotowaniu wczorajszej pielgrzymki Żywego Różańca. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Burmistrza Jacka Kowalskiego oraz do Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Nowodworskiego Centrum Medycznego za pomoc w zabezpieczeniu tego wydarzenia.
    • Sebastian Śniady, kawaler i Judyta Rozmysłowicz, panna. Obydwoje z Parafii w Portlaoise w Irlandii. Zapowiedź druga
    • Patryk Tomasz Reszka, kawaler i Oliwia Barbara Szymańska, panna. Obydwoje z par. tut. zapowiedź druga.
    • Maciej Sobisz, kawaler i Maria Świderska, panna. Obydwoje z par. tut. zapowiedź druga.
    • Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gazety są wyłożone na półkach za ławkami. Pieniądze wrzucamy do skarbonki przy gazetach.