V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 3 kwietnia 2022r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Robert Wielądek, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin i Misjonarz Miłosierdzia. Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy Świętej o 8, 9.30, 11, 12.30 i 18. W poniedziałek, wtorek i środę o 7, 9, 16.30, 18 i 20. Spowiedź we wtorek i środę podczas porannych mszy i od 16.30. W tych dniach (wtorek i środa) kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o zgłaszanie się po mszach świętych do zakrystii.
    Ponadto dzisiaj zapraszamy kandydatów do grona Rycerzy Jana Pawła II na spotkanie o godzinie 15 w salce na plebanii. Gorzkie Żale o 17.15.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Adoracja i modlitwa o powołania po mszy wieczornej.
  3. W piątek zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla o godzinie 18.45. W związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci i wieczornej adoracji.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Palmy są rozprowadzane już dzisiaj. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
  5. Obok prezbiterium jest wystawiona skrzynka na Jałmużnę Wielkopostną – w tym roku przeznaczona na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Natomiast do skarbonek przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz na paczki świąteczne dla najuboższych parafian. Prosimy o zgłaszanie zarówno chorych do spowiedzi świątecznej jak i ubogich, którzy potrzebują pomocy na święta.
  6. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał żywność dla podopiecznych programu FEAD w sobotę 9 kwietnia od godziny 9 do 10.
  7. W sklepiku parafialnym są do nabycia wielkanocne świece Caritas.
  8. Jest prośba od wielu mieszkańców naszego osiedla o niedokarmianie gołębi. Zwiększa to ich populację i powoduje wiele trudności związanych z utrzymaniem czystości.
  9. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Nowym Dworze Mazowieckim dziękuję za ofiary złożone podczas zbiórki w zeszłą niedzielę w kwocie 1950zł.
    Rafał Jakubowski, kawaler i Monika Izabela Depowska, panna, obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
    Damian Piotr Kania, kawaler i Nina Konopska, panna, obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.