VI NIEDZIELA WIELKANOCY, 22 maja 2022r.

 1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej o godzinie 11.00. Nabożeństwo Majowe o 17.30.
 2. W tym tygodniu:
  Poniedziałek, wtorek i środa – dni modlitw błagalnych o urodzaje, zwane dawniej dniami krzyżowymi,
  Wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,
  Czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera,
  Piątek – początek nowenny do Ducha Świętego, o godz. 18.00 Msza Święta w intencji ks. Proboszcza z okazji 27 rocznicy święceń kapłańskich,
  Sobota – wspomnienie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 4. Zapraszamy na adorację najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w każdy piątek po mszy wieczornej. W tym tygodniu grupa adoracyjna będzie nam towarzyszyła rozważaniami i śpiewem od 19 do 20.
 5. Zgodnie z przepisami prawa kanonicznego i dekretem naszego biskupa istnieje konieczność wyłonienia Rady Parafialnej. Do 5 czerwca można zgłaszać kandydatów. Nazwiska kandydatów winny być przekazane proboszczowi lub wikariuszom w formie pisemnej wraz z uzasadnieniem. Bierne prawo wyborcze posiada praktykujący katolik, mający stałe zamieszkanie w parafii, pełnoletni, odznaczający się roztropnością, wolny od kar kościelnych i cieszący się dobrą opinią wśród parafian. Wybory do Rady Parafialnej odbędą się w niedzielę 19 czerwca 2022r.
 6. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w dni powszednie od poniedziałku do piątku o 18.45 ze względu na tzw. „Biały Tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. W sobotę o 18.30.
 7. Nasza parafia organizuje spływ kajakowy w dniu 11 czerwca (sobota). Może wziąć w nim udział rodzic z dzieckiem. Koszt promocyjny 100zł od kajaka. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Proboszcza do końca maja.
 8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  Piotr Brzyski, kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra Prejs, panna z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie. Zapowiedź druga.
  Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.