VI NIEDZIELA WIELKANOCY, 5 maja 2024r.

1. Dzisiaj po mszy o 12.30 adoracja i procesja wokół kościoła.
    • Poniedziałek – święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba,
    • Środa – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,
    • Piątek – początek Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego. Podczas adoracji o 19.00 Rycerze JP II poprowadzą nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy przeciwko życiu.
    • Sobota – Majówka Parafialna. Zbiórka o 7.45 przed kościołem.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywamy dni modlitw o urodzaje zwane dawniej dniami krzyżowymi. Są one rozwinięciem codziennego wołania do miłosiernego Boga: „Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. Nazwa pochodzi od procesji do przydrożnych krzyży, gdzie odmawia się modlitwy o błogosławieństwo Boga dla rolników i o dobra pogodę, która zapewni obfite plony oraz zachowanie od klęsk żywiołowych.
  5. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe: w dni powszednie po mszy wieczornej o 18.30 a w niedziele o 17.30.
  6. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Markowej po relikwie bł. Rodziny Ulmów prosimy o wpłacanie pieniędzy za autokar (150zł.) w zakrystii lub kancelarii do przyszłej niedzieli. Są jeszcze wolne miejsca.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gazety ( Niedziela i Gość Niedzielny) są wyłożone na półkach za ławkami. Pieniądze wrzucamy do skarbonki przy gazetach.