VII NIEDZIELA WIELKANOCY, 12 maja 2024r. WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 2. W tym tygodniu:
  • Poniedziałek – wspomnienie NMP z Fatimy. Nabożeństwo Fatimskie z procesją po mszy wieczornej,
  • Wtorek – święto św. Macieja, Apostoła,
  • Czwartek – uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej,
  • Sobota – spotkanie ministrantów o 9.00 w świetlicy natomiast kandydatów do Bierzmowania o 16.30 w kościele. Wieczorna msza wigilijna przed Zesłaniem Ducha Świętego o 18.00, następnie czuwanie na adoracji do 20.00.
 3. W przyszła niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy.
 4. Przypominamy, że w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (26 maja) kończy się okres przyjmowania Komunii wielkanocnej.
 5. Podczas dwóch najbliższych niedziel (19 i 26 maja) będziemy przeżywali w naszej parafii uroczystości I Komunii Świętej podczas mszy o 11.00. Natomiast 2 czerwca o 11.00 będzie Rocznica I Komunii Świętej.
 6. 16 i 17 maja odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w Parafii MB Fatimskiej w Legionowie dla dekanatu legionowskiego, nowodworskiego i tarchomińskiego. Powitanie relikwii w czwartek o 18.45 natomiast pożegnanie w piątek i 17.15. Szczegółowy program tych uroczystości jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz podany na stronie internetowej i profilu Fb.
 7. Pielgrzymka do Markowej po relikwie bł. Rodziny Ulmów do naszej parafii odbędzie się 8 czerwca. Zapisy i wpłaty na autokar jeszcze tylko dzisiaj.
 8. W ostatnim czasie został zniszczony lakier na jednej z nowych ławek w naszym kościele. Prosimy o zwrócenie uwagi na zachowanie dzieci i dorosłych, aby nie niszczono wyposażenia świątyni.
 9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  • Wojciech Marek Nowicki, kawaler i Oliwia Elżbieta Kowalczyk, panna. Obydwoje z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie, Zapowiedź pierwsza.
  • Cezary Dybul, kawaler i Ewelina Dąbrowska, panna. Obydwoje z Parafii św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim. Zapowiedź pierwsza.
  • Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stolikach za ławkami. Pieniądze wrzucamy do skarbony przy gazetach.