VII NIEDZIELA WIELKANOCY, 21 maja 2023r. WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dzisiaj przeżywamy w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy Świętej o 11.00 dzieci z naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą. O 19.00 spotkanie Rady parafialnej w świetlicy.
    Poniedziałek – wspomnienie św. Rity z Cascii,
    Środa – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,
    Piątek – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 druga grupa dzieci z naszej parafii przyjmie po raz pierwszy Komunię Świętą. O 16.00 zapraszamy na spektakl biblijny pt. „Wszyscy spragnieni przyjdźcie do wody.”, który przygotowała Grupa Teatralna z naszej parafii.
  4. W dniach 9-10 czerwca organizujemy pieszą pielgrzymkę do Czerwińska. Zapisy do końca maja w zakrystii lub kancelarii.
  5. Zachęcamy do włączenia się w akcję modlitewną: „Módl się za nastolatka!” Szczegóły tej akcji na plakacie w gablocie i profilu Fb.
  6. Przypominamy o kończącym się okresie Komunii Świętej wielkanocnej, który trwa do niedzieli Trójcy Przenajświętszej, 4 czerwca.
    Michał Drewnowski, kawaler i Klaudia Katarzyna Becht, panna. Obydwoje z par. tut. Zapowiedź pierwsza.
    Paweł Sak, kawaler z par. tut. i Milena Edyta Piotrowska, panna z Parafii św. Rocha w Cieksynie. Zapowiedź druga.
    Mateusz Król, kawaler i Natalia Magdalena Kopeć, panna. Obydwoje z par. tut. Zapowiedź druga.
    Kamil Mazurkiewicz, kawaler i Magdalena Sylwia Słupek, panna. Obydwoje z par. tut. Zapowiedź druga.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i gazetki parafialnej.