VIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 27 lutego 2022r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Męskie Filmowe Dni Skupienia, które będą trwały do wtorku 1 marca. Poprowadzi je br. Benon Wylegała Wielki Prefekt Apostolstwa Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II. O 16.00 katecheza na temat trwającego Synodu.
 2. W tym tygodniu:
  Środa Popielcowa – Msze Święte z posypaniem głów popiołem o 7, 9, 16.30, 18 i 20. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy (od 18 do 60 roku życia)
  I Czwartek – adoracja z modlitwą o powołania po mszy wieczornej.
  I Piątek – święto św. Kazimierza królewicza. Spowiedź podczas porannej mszy świętej i od godz. 17. W tym dniu przypada 40 rocznica święceń biskupich i dzień imienin Biskupa seniora Kazimierza Romaniuka. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
  I Sobota – konferencja przed chrztem o 16 w salce na plebanii. Różaniec o 17.00.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  -Droga Krzyżowa w piątek o 17 dla dzieci i 18.45 dla dorosłych,
  -Gorzkie Żale w niedzielę o 17.15.
 4. W związku z apelem abp. Stanisława Gądeckiego we wszystkich kościołach w Polsce zarówno dzisiaj, jak i w Środę Popielcową po każdej Mszy Świętej odbędą się zbiórki do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 5. Kontynuujemy naszą modlitwę o pokój na Ukrainie. Codziennie po mszy wieczornej odmawiamy różaniec. Dodatkowo od 3 do 11 marca będzie trwała Nowenna za przyczyną św. Andrzeja Boboli za kapłanów i o powołania kapłańskie.
 6. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności i rzeczy najbardziej potrzebnych uchodźcom z Ukrainy. Wolontariusze będą przyjmowali te rzeczy przed kościołem od poniedziałku do piątku w godzinach 17-18. Zbieramy:
  – konserwy mięsne i soki o długim terminie przydatności,’
  – środki higieny osobistej,
  – koce, poduszki, śpiwory i ręczniki.
  Przyjmujemy tylko nowe rzeczy.
  Prosimy również o zgłaszanie się osób, które mogłyby przyjąć osoby z Ukrainy w swoim domu. Zgłoszenia i lista rzeczy, które zbieramy rozłożone są na stoliku za ławkami. Zgłoszenia można składać w zakrystii lub kancelarii.
 7. Również szkoła podstawowa na naszym osiedlu zbiera dary dla uchodźców. Zbiórka rozpocznie się w poniedziałek, 28 lutego w budynku szkoły i przedszkola. Zbieramy:
  – apteczki, środki opatrunkowe,
  Żywność długoterminowa (makaron, ryż, konserwy)
  – koce,
  – środki higieny osobistej (pasty do zębów, szczoteczki, pieluchy).
 8. Żywność dla podopiecznych programu FEAD będzie wydawana w sobotę (5 marca) od 9 do 10.
 9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  Włodzimierz Janusz Młynarek, wdowiec i Wira Marynina, stanu wolnego, obydwoje z parafii tutejszej.
  Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.