VIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 27 lutego 2022r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Męskie Filmowe Dni Skupienia, które będą trwały do wtorku 1 marca. Poprowadzi je br. Benon Wylegała Wielki Prefekt Apostolstwa Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II. O 16.00 katecheza na temat trwającego Synodu.
    Środa Popielcowa – Msze Święte z posypaniem głów popiołem o 7, 9, 16.30, 18 i 20. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy (od 18 do 60 roku życia)
    I Czwartek – adoracja z modlitwą o powołania po mszy wieczornej.
    I Piątek – święto św. Kazimierza królewicza. Spowiedź podczas porannej mszy świętej i od godz. 17. W tym dniu przypada 40 rocznica święceń biskupich i dzień imienin Biskupa seniora Kazimierza Romaniuka. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
    I Sobota – konferencja przed chrztem o 16 w salce na plebanii. Różaniec o 17.00.
  3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
    -Droga Krzyżowa w piątek o 17 dla dzieci i 18.45 dla dorosłych,
    -Gorzkie Żale w niedzielę o 17.15.
  4. W związku z apelem abp. Stanisława Gądeckiego we wszystkich kościołach w Polsce zarówno dzisiaj, jak i w Środę Popielcową po każdej Mszy Świętej odbędą się zbiórki do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
  5. Kontynuujemy naszą modlitwę o pokój na Ukrainie. Codziennie po mszy wieczornej odmawiamy różaniec. Dodatkowo od 3 do 11 marca będzie trwała Nowenna za przyczyną św. Andrzeja Boboli za kapłanów i o powołania kapłańskie.
  6. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności i rzeczy najbardziej potrzebnych uchodźcom z Ukrainy. Wolontariusze będą przyjmowali te rzeczy przed kościołem od poniedziałku do piątku w godzinach 17-18. Zbieramy:
    – konserwy mięsne i soki o długim terminie przydatności,’
    – środki higieny osobistej,
    – koce, poduszki, śpiwory i ręczniki.
    Przyjmujemy tylko nowe rzeczy.
    Prosimy również o zgłaszanie się osób, które mogłyby przyjąć osoby z Ukrainy w swoim domu. Zgłoszenia i lista rzeczy, które zbieramy rozłożone są na stoliku za ławkami. Zgłoszenia można składać w zakrystii lub kancelarii.
  7. Również szkoła podstawowa na naszym osiedlu zbiera dary dla uchodźców. Zbiórka rozpocznie się w poniedziałek, 28 lutego w budynku szkoły i przedszkola. Zbieramy:
    – apteczki, środki opatrunkowe,
    Żywność długoterminowa (makaron, ryż, konserwy)
    – koce,
    – środki higieny osobistej (pasty do zębów, szczoteczki, pieluchy).
  8. Żywność dla podopiecznych programu FEAD będzie wydawana w sobotę (5 marca) od 9 do 10.
    Włodzimierz Janusz Młynarek, wdowiec i Wira Marynina, stanu wolnego, obydwoje z parafii tutejszej.